Komenda Portu Wojennego Gdynia kupuje radiotelefony morskie/DMR/analog

komenda-portu-wojennego-gdynia-defilada

Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg na dostawę radiotelefonów różnego typu. Zamówienie podzielono na 4 części. Spora cześć zamówienia dotyczy radiotelefonów morskich przeznaczonych do prowadzenia korespondencji radiowej w paśmie VHF w relacji okręt – okręt, okręt – brzeg – okręt oraz na lądzie.

Cześć 1 to radiotelefony pracujące w paśmie VHF oraz zestawy do programowania. Chodzi o model Motorola DP2600E lub równoważny (5 szt.) oraz radiotelefon ICOM IC-M85E lub równoważny (5 szt.). Cześć 2 to radiotelefony morskie wodoodporne o dodatniej pływalności. Wymieniony model to Icom IC-M25 EURO w ilości 66 sztuk wraz z trzema zestawami do programowania. Jest to model dryfujący i pływający. Cześć 3 to również radiotelefon morski (2 sztuki) typ IC-M506GE (lub równoważny). Ostatnia czwarta cześć to 38 sztuk radiotelefonów MOTOROLA GP340 (lub równoważny). W części 1 oraz 2 Marynarka Wojenna ma prawo też skorzystać z prawa opcji i zakupić więcej sprzętu łączności – np. w zadaniu 4 prawo opcji umożliwia dodatkowo zakup aż 79 radiotelefonów w ramach prawa opcji.

Warto zauważyć, iż Zamawiający w toku postępowaniaproszony był o wyłączenie konieczności oferowania przez wykonawców minimalnej gwarancji na akumulatory wynoszącej 2 lata. Akumulator może bowiem nie wytrzymać 2 lat intensywnego użytkowania, i nie praktykuje się udzielania tak długiej gwarancji. Co więcej kryteria oceny ofert umożliwiały uzyskanie istotnych korzyści z oferowania przez wykonawcę jeszcze większej gwarancji (ale musiała ona być niestety na całość – w tym akumulatory). Zapewnienie 2 letniej gwarancji wymagało podniesienia ceny za sprzęt (uwzględnienie napraw radiotelefonów i wymiany części akumulatorów)

Swoje oferty w przetargu złożyło aż 10 podmiotów. Wartość, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: (brutto): 200 000,00 PLN w tym: cz. I – 27 000,00 zł; cz. II – 94 000,00 zł; cz. III – 8 000,00 zł; cz. IV: 71000,00 zł. W większości oferty przekraczały zadany budżet.

Warszawska spółka PERFECT, wygrała zdobywając zamówienia w część I i II. Niestety jak wynika z opublikowanych informacji spółka PERFECT uchyliła się od zawarcia umowy w Części II i dlatego też firma Vortex dostarczy radiotelefony z części 2 i 3. Najwięcej ofert wpłynęło na dostawę równoważnych modeli do GP340. Niestety budżet jaki Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tej części był bardzo niski – jedyne 71 000 zł, co przy ofertach zaczynających się od 86 600 zł do nawet 250 000 złotych, może spowodować rezygnację z dokonania zakupu przez KPW. Tak mała kwota todecyzja niezrozumiała w świetle konieczności oferowania minimum 2 lat gwarancji na akumulatory (a opłacalnym – jeżeli chodzi o ocenę ofert – było założenie wymiany akumulatorów i zaoferowanie jeszcze dłuższej gwarancji).

Źródło i fot: Postępowanie 43/KPW/SNH/2019http://kpwgdynia.wp.mil.pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń