Kolejna rozbudowa MOTOTRBO w Straży Granicznej

straz-graniczna-oddział-nadbuzanski-wytyczno

Nadbużański oddział Straży Granicznej ogłosił przetarg na dostawę urządzeń radiowych DMR. Zamawiający posiada obecnie system cyfrowej łączności radiowej MOTOTRBO, który pracuje na odcinku Nadbużańskiego OSG.

Na wyposażeniu SG są już przemienniki DR 3000 oraz radiotelefony Motorola DM3601 i DP 3601. Wymagana jest kompatybilność zaoferowanego rozwiązania z istniejącym systemem w zakresie: maskowania korespondencji ARC4 (Alleged RC4), przesyłania wiadomości tekstowych, funkcjonalności ograniczonego dostępu do systemu (RAS) oraz możliwość rozszerzenia użyteczności systemu MOTOTRBO o niżej wymienione funkcje: IP Site Connect, Site Roaming.

Funkcjonalność ograniczonego dostępu do systemu (RAS) zapewnia możliwość zapobiegania używania radioprzemiennika przez nieuprawnionych użytkowników w celu dokonania transmisji w systemie. Obejmuje to wszelkie transmisje głosowe, danych i sygnalizacji w trybie radioprzemiennika (tzn. konwencjonalny tryb pojedynczego miejsca, podłączenie trybu miejsca IP).

Funkcjonalność IP Site Connect polega na możliwości prowadzenia korespondencji pomiędzy użytkownikami korzystającymi z radiotelefonów znajdujących się w zasięgach radiowych różnych
stacji retransmisyjnych systemu. Jest to konieczne dla uzyskania łączności na dużych obszarach.
Radiotelefony komunikują się ze sobą za pośrednictwem posiadanych stacji retransmisyjnych. Stacje retransmisyjne do przekazywania komunikacji między sobą oraz do uzyskania odpowiedniej konfiguracji sieci wykorzystują sieć IP.

Przedmiotem zamówienia są:

  • 110 kompletów radiotelefonów nasobnych
  • 46 kpl. radiotelefonów przewoźnych
  • 11 kpl. radiotelefonów stacjonarnych
  • 5 stacji retransmisyjnych
  • 44 ładowarek jednopozycyjnch

Oferty należy składać do 19 sierpnia 2013, do godziny 13:00.

Źródło i fot: http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń