Elnex dostarczy akumulatory do policyjnych terminali mobilnych

mobilne-terminale-noszone-dla-policji-motorola-symbol-mc7004.jpg

Firma Elnex wygrała przetarg na dostarczenie 2600 akumulatorów do terminali noszonych Motorola Symbol MC7004/7094/7506 oraz Intermec CN3. Wartość zamówienia to prawie 350 tys. zł brutto. Elnex na realizację dostawyma czas do 21 grudnia br.

Polska Policja wykorzystuje Mobilne Terminale Noszone (MTN) od 2006 roku kiedy to Sygnity przekazała w ręce policjantów 3700 minikomputerów ręcznych: 2200 Mobilnych Terminali Przewoźnych (MTP) oraz 1500 Mobilnych Terminali Noszonych (MTN). W 2008 roku zakończony został drugi projekt, na podstawie którego do dyspozycji policjantów oddano dalsze 4000 Mobilnych Terminali Noszonych (MTN).

Z naszych kalkulacji wynika, żeaktualnie używanych jest niemal 10 tys. (9768 sztuk) terminali Motorola Symbol z serii MC7004/7094/7506 oraz 2313 terminali Intermec CN3 (na foto poniżej).

terminale-baz-danych-policji-symbol-Intermec-cn3.jpg

MTN to komputer wyposażony w przeglądarkę www z dostępem do Policyjnej Sieci Transmisji Danych (PSTD), do których należy Krajowy System Informacyjny Policji (KSIP). System ten umożliwia policjantom bezprzewodowe połączenie się z policyjnymi bazami danych zawierających informacje o osobach poszukiwanych czy zaginionych a także o skradzionych przedmiotach. Terminal pracuje w oparciu o usługę transmisji danych w technologii GPRS/EDGE z dedykowanym APN połączony z siecią Policji. Zestaw specjalnych kart SIM, system uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników to dodatkowe zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem.

Wcześniej policjant musiał poprzez swój radiotelefon podawać dane oficerowi dyżurnemu, który w jego imieniu dokonywał sprawdzenia w systemach teleinformatycznych Policji.

system-lacznosci-motorola-w-radiowozie-policji.jpg

Terminale noszone, oprócz możliwości mobilnej współpracy z systemami teleinformatycznymi Policji, mogą współpracować z komputerem poprzez stację dokującą oraz przyjmować dane wprowadzane z pomocą własnego czytnika kodów kreskowych i klawiatury.

Dzięki terminalom mobilnym funkcjonariusze mogą dokonywać sprawdzeń w następujących bazach danych:

– PESEL „Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności”,
– KSIP „Krajowy Sysytem Informacyjny Policji”,
– SIS „System Informacji Schengen”,
– Noe.NET „Centralna Baza Osób Pozbawionych Wolności”,
– CEK „Centralna Ewidencja Kierowców”,
– CEP „Centralna Ewidencja Pojazdów”,
– ZSE „ Zintegrowany System Ewidencyjny Komendy Głównej Straży Granicznej”,
– REGON „Rejestr Podmiotów Gospodarki Narodowej”.

Źródło: policja.pl, Opracowanie: RadioTech.pl Fot. Motorola

O firmie ELNEX (www.elnex.pl)

Elnex-logo-small.jpgFirma powstała w 1994 roku i zalicza się dziś do wiodących dostawców radiotelefonów MOTOROLA. W 2008 r. uzyskała certyfikat Akredytowanego Partnera Programu Tworzenia Rozwiązań Aplikacyjnych (Motorola Application Developer Programme). Aktualnie finalizuje prace nad własną aplikacją o roboczej nazwie TrackDMR. Elnex zajął I miejsce w konkursie MOTOROLI na najlepszy projekt MOTOTRBO wdrożony w Polsce w 2011 roku.

radioexpo

Aktualności

Zobacz też