Cyfrowy system łączności dla nowego Muzeum Śląskiego

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego

Powstająca na terenie dawnej KWK Katowice nowa siedziba Muzeum Śląskiego zostanie wyposażona w łączność radiową. Zarządca Muzeum rozpisał przetarg na wykonanie prac budowlanych, wykończeniowych i elektrycznych wraz z wdrożeniem cyfrowego systemu łączności w paśmie UKF/UHF.

Zamawiający wymaga zapewnienia łączności radiowej w obrębie całego obiektu Muzeum z całkowitym wyeliminowaniem pól martwych. Wiąże się to z koniecznością instalacji urządzeń retransmitujących sygnał radiowy wewnątrz budynków. System radiowy ma wykorzystywać maksymalnie jedną parę częstotliwości radiowych w rastrze 12,5 kHz (uzyskanie pozwolenia w UKE leży w gestii wykonawcy) i mieć możliwość naprzemiennej pracy w trybie analogowym i cyfrowym oraz możliwość retransmisji dwóch kanałów głosowych lub kanałów transmisji danych w trybie TDMA. Najprawdopodobnie więc w Muzeum zostanie wdrożony system oparty o standard DMR.

Dodatkowo wykonawca wyposaży odbiorcę w oprogramowanie dyspozytorskie i serwer komunikacyjny służący do zapisywania i przechowywania danych takich, jak rejestracja rozmów, logi systemowe, dane rejestracyjne użytkowników, statusy itp. Aplikacja dyspozytorska ma być dostępna na co najmniej trzech komputerach wskazanych przez zamawiającego oraz na konsoli dyspozytorskiej, która znajdzie się w dyżurce ochrony.

Wykonawca zamówienia nie będzie miał łatwego zadania, bowiem nowa siedziba Muzeum Śląskiego ma powierzchnię 7 hektarów i charakteryzujące się dużym skomplikowaniem architektonicznym. W jej skład wchodzą cztery obiekty adaptowane – budynki techniczne i magazynowe – oraz nowo powstały Główny Gmach Muzeum Śląskiego o powierzchni użytkowej 25 tys. m², trzykondygnacyjny garaż podziemny i Centralny Hol Kwartału Muzeów. Znaczna część budynków MŚ znajduje się pod ziemią i jest mocno uzbrojona w instalacje mogące emitować zakłócenia elektromagnetyczne o częstotliwościach radiowych.

Oferty w przetargu można składać do 4 maja br. do godz. 11:00. Będą one oceniane względem ceny (waga 90%) i długości okresu gwarancji (waga 10%) który musi wynosić co najmniej 3 lata. Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty poprzez wniesienie wadium w wysokości 7 tys. zł.

Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany do 20 czerwca br. Oficjalne otwarcie nowej siedziby Muzeum Śląskiego zaplanowano na 26 czerwca.

Źródło o fot: muzeumslaskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń