W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku został wdrożony nowoczesny cyfrowy system łączności dyspozytorskiej DMR.
Zadaniem systemu jest zapewnienie łączności z ambulansami oraz punktami oczekiwania w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, powiatach podlegających pod stanowisko dyspozytorów pogotowia w Płocku.
Sieć łączności została zbudowana w oparciu o urządzenia cyfrowo-analogowe firmy Motorola Solutions pracujące w standardzie DMR oraz aplikację dyspozytorską ConSEL w wersji obsługującej sieci rozległe. Infrastrukturę uzupełniają wysokiej klasy routery firmy Cisco. Stacje bazowe w powiatach zostały wyposażone w urządzenia DR3000 oraz najnowszy model DM4600 zapewniające komunikację w cyfrowej sieci rozległej (Tryb IP Site Connect) oraz możliwość łączności ze śmigłowcem.
Ambulanse oraz punkty wyjazdowe zostały wyposażone w radiotelefony DM4600 oferujące wysoką funkcjonalność. Łączność z ambulansami i punktami oczekiwania zapewniają konsole dotykowe ConSEL produkcji firmy Aksel z Rybnika. Konsole umożliwiają łączność bezpośrednią w sieci rozległej IP Site Connect w dwóch szczelinach czasowych (łączność z ambulansami oraz punktami oczekiwania) oraz łączność ze śmigłowcem z każdej ze stacji bazowych. System jest jednym z zaawansowanych wdrożeń standardu DMR w Polsce i posiada wiele możliwości konfiguracji w przypadku modernizacji czy rozbudowy.
Źródło: aksel.com.pl Fot. wspritsplock.pl
O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.












