Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DMR dla elbląskich zespołów ratownictwa medycznego

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zamierza wyposażyć swoje zespoły ratownictwa medycznego w nowy, cyfrowy system łączności radiowej DMR. System ten jest jednym z przedmiotów ogłoszonego wczoraj zamówienia na „dostawę systemu łączności radiowej, serwera, sprzętu komputerowego i klimatyzatora”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa–Polska–Rosja 2007–2013.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

 

Dostarczony system ma zapewnić prawidłową łączność radiową między zespołami ratownictwa medycznego funkcjonującymi na terenie powiatu elbląskiego a dyspozytornią Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, która obecnie eksploatuje system łączności CONSEL firmy Aksel. Nowy system musi bazować na przemiennikach cyfrowych współpracujących z obecnie wykorzystywanymi przez elbląskie Pogotowie Ratunkowe radiotelefonami Motorola MOTOTRBO DM3600, DP3600 oraz DM4600. Musi również posiadać podłączenie do funkcjonującego w Wojewódzkiej Dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie systemu CONSEL firmy Aksel. System będzie zarządzany przez WDPR za pośrednictwem sieci VPN.

 

Jego infrastrukturę będą stanowić trzy przemienniki, które zwycięzca przetargu zainstaluje w: Podstacji Pogotowia w Tolkmicku, pomieszczeniu technicznym masztu w Milejewie oraz na maszcie operatora komórkowego w Zielonce Pasłęckiej. W dwóch pierwszych lokalizacjach są już anteny bazowe i szafy rack dla przemienników, natomiast w ostatniej wykonawca zamontuje dookólną antenę pracującą w zakresie 168–174 MHz. Każdy przemiennik musi być wyposażony w bezobsługowy akumulator o pojemności min. 27 Ah zapewniający ciągłość zasilania w razie awarii sieci 230 V.

 

Poza instalacją i konfiguracją systemu oraz zaprogramowaniem wszystkich radiotelefonów wykonawca zamówienia będzie także przez 36 miesięcy sprawował nadzór techniczny nad dostarczonym przed siebie systemem. Do jego obowiązków będzie należeć usuwanie powstałych awarii w maks. terminie 2 dni oraz wykonywanie corocznych przeglądów serwisowych.

 

System MOTOTRBO dzięki dwuszczelinowemu wielododostępowi czasowemu (TDMA) daje możliwość jednoczesnej pracy dwóm użytkownikom w ramach jednego systemu. Tak właśnie będzie używany w powiecie elbląskim. Pierwsza szczelina będzie eksploatowana przez do łączności pomiędzy Zespołami Ratownictwa Medycznego a dyspozytornią Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Druga natomiast — przez dyspozytornię Transportu Medycznego zlokalizowaną na ul. E. Orzeszkowej 6 w Elblągu.

 

Oferty w przetargu można składać do 15 października br. do godz. 10:00. Jedynym kryterium wyboru będzie cena. Na zrealizowanie całości zamówienia wykonawca będzie miał 42 dni kalendarzowe.

 

Źródło: www.szpital.elblag.pl Fot.: Wikimedia Commons / Tomasz Budziński (na licencji CC BY-SA 3.0)