Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cyfrowa rewolucja łączności radiowej Służby Więziennej?

 

Bałtycka Instytucja Gospodarki Budżetowej BALTICA ogłosiła przetarg na zawarcie umowy ramowej w sprawie budowy nowych i modernizację istniejących systemów zabezpieczeń technicznych w budynkach jednostek służby więziennej w całej Polsce. Zakres prac obejmuje m.in. system monitoringu CCTV, sygnalizacji pożaru, napadu i włamania oraz detekcji. W skład nowej infrastruktury mają wejść także nowy system łączności telefonicznej IP oraz cyfrowy system łączności radiowej.

 

 sluzba-wiezienna-cwiczenia-interwencyjne

 

Wspomniany system radiowy przeznaczony będzie do komunikacji pomiędzy funkcjonariuszami danej jednostki penitencjarnej. Ze szczegółowych wymagań dla systemu radiowego możemy wyczytać, że musi on pracować w oparciu o technologię dostępu TDMA a szerokość kanału transmisyjnego musi wynosić 25 kHz. Stąd wniosek, iż chodzi o system standardu TETRA.

 

Dalsze wymagania przemawiające za TETRĄ to konieczność posiadania kanału kontrolnego oraz możliwość przeprowadzenia 3 rozmów typu simplex jednocześnie w ramach jednego kanału transmisyjnego. Częstotliwość pracy to 380–430 MHz lub 410–470 MHz. Zgodnie z charakterem pracy w więziennictwie radiotelefon musi być wyposażony w funkcję Man-Down (sygnalizacja horyzontalnego położenia radiotelefonu).

 

System radiowy ma również umożliwić lokalizację radiotelefonu w oparciu o odbiornik GPS, Glonass lub podobny. Wymagana jest również lokalizacja wewnątrz budynków przy pomocy nadajników indukcyjnych.

 

Zastanawia fakt, że w SIWZ nie znajduje się żadna informacja na temat lokalizacji czy ilości zamawianych stacji bazowych TETRA oraz radiotelefonów. Można przypuszczać, że przetarg został ogłoszony w celu uzyskania ofert od potencjalnych podwykonawców i na ich podstawie stworzenia właściwego zamówienia publicznego całości lub poszczególnych etapów projektu. Nie wiadomo także, czy zakres i funkcjonalność systemu radiowego był konsultowany z Biurem Informatyki i Łączności Służby Więziennej. Wiadomo natomiast, że byłby to bardzo duży projekt radiowy zważywszy, iż więziennictwo posiada prawie 200 lokalizacji na terenie kraju.

 

Termin składania ofert w postępowaniu mija 25 sierpnia br. o godzinie 8:15. Wymagane wadium to 300 000 zł.

 

Źródło i SIWZ: www.igbbaltica.pl/zamowienie.php?id=546 Fot: SW.