Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomorska policja buduje szkielet wojewódzkiego systemu DMR

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłosiła kolejny w niedługim czasie przetarg na wykonanie szkieletu systemu cyfrowej łączności radiowej (SŁCR) opartej o standard DMR. Aktualne postępowanie jest dopełnieniem wcześniejszego projektu rozbudowy systemu DMR. Wykonawca zamówienia będzie miał za zadanie zaprojektować, wybudować, skonfigurować i uruchomić SŁRC, dostarczyć dokumentację techniczną i obsługową oraz przeprowadzić szkolenia.


Schemat SŁCR

System będzie zbudowany z integratorów usług radiowych, bram radiowych, konsol operatorskich i radiotelefonów bazowych analog/DMR. Integratory zostaną zainstalowane w komendzie wojewódzkiej oraz komendach powiatowych i miejskich. Będą one pełnić funkcje: serwera integrującego środki łączności radiowej, serwera aplikacji oraz systemu rejestracji i archiwizacji. W każdej placówce posiadającej radiotelefon bazowy zostaną zainstalowane bramy radiowe — urządzenia łączące radiotelefon z siecią teleinformatyczną i umożliwiające zdalne sterowanie lokalnymi radiotelefonami (analogowymi, TETRA i DMR) w KMP/KPP/KP/PP. Konsole operatorskie, będące głównym elementem umożliwiającym użytkownikowi korzystanie z systemu, trafią natomiast na stanowiska kierowania i dowodzenia KPP i KP.

System będzie obsługiwał co najmniej 4000 abonentów ruchomych DMR i umożliwiał:

  • realizację cyfrowej (DMR) i analogowej korespondencji radiowej,
  • współdzielenie zasobów radiowych przez wielu użytkowników z konsol dyspozytorskich (do 255 szt.) w tym samym czasie,
  • integrację wszystkich środków łączności radiowej (analogowej, DMR i TETRA),
  • zdalne zarządzanie cyfrowymi i analogowymi radiotelefonami bazowymi (do 255 szt.),
  • realizację połączeń cross-band (pomiędzy różnymi sieciami radiowymi) i cross-connect (pomiędzy siecią radiową i telefoniczną),
  • rejestrację korespondencji radiowej prowadzonej z poziomu systemu z wykorzystaniem radiotelefonu bazowego,
  • rejestrację wszystkich połączeń realizowanych z konsol operatorskich,
  • przesyłanie danych telemetrycznych do systemu SWD.

Zasięgiem projektu zostaną objęte: KWP Gdańsk (lokalizacja centralna), OPP KWP Gdańsk (lokalizacja zapasowa), KMP Słupsk oraz wszystkie Komendy Powiatowe z podległymi jednostkami na terenie województwa pomorskiego. System zostanie zrealizowany przez wykonawcę w trzech etapach, do 120, do 180 i do 270 dni od podpisania umowy, według harmonogramu zamieszczonego w SIWZ.

 

O zamówienie mogą się ubiegać wyłącznie oferenci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowali co najmniej jeden podobny projekt o wartości co najmniej 2 mln zł lub dwa o wartości 1 mln zł każdy oraz dysponują co najmniej czterema specjalistami posiadającymi wykształcenie wyższe z zakresu teleinformatyki/telekomunikacji/łączności/elektroniki i doświadczenie zawodowe poparte referencjami, z których co najmniej jeden kierował podobnym projektem o wartości co najmniej 2 mln zł.

 

Oferty w przetargu można składać do 16 września br. do godz. 9:50, po uprzednim wniesieniu wadium w wysokości 25 tys. zł. Jeśli zostaną złożone co najmniej trzy, zwycięzca zostanie wybrany na drodze aukcji elektronicznej. Jedynym kryterium wyboru zwycięskiej oferty będzie najniższa cena.

 

Źródło i SWIZ przetargu: www.pomorska.policja.gov.pl