Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gorczański Park Narodowy wymienia analogową łączność na DMR

 

W czwartek (24.07) upłynął termin składania ofert w przetargu na modernizację systemu łączności radiowej w Gorczańskim Parku Narodowym. Obecnie funkcjonuje tam wysłużony już sprzęt: 22-letnie maszty antenowe, przemiennik i i używane od 16 lat analogowe radiotelefony marki Motorola na zakres 150–170 MHz) — 11 bazowych, 11 samochodowych i przenośne. Radiostacje bazowe funkcjonują głównie w dyrekcji GPN i siedzibach pięciu obwodów ochronnych, natomiast przemiennik jest zamontowany w schronisku PTTK na Turbaczu.

 

Logo GPN

 

Zwycięzca przetargu będzie najpierw musiał zdemontować obecny sprzęt razem z antenami, fiderami, mocowaniami itd. Nowa sieć łączności pracująca w standardzie DMR, w trybie Simulcast, będzie się składać z:

  • 2 szt. przemienników analogowo-cyfrowych,
  • 12 szt. radiotelefonów samochodowych z modułem GPS,
  • 8 szt. radiotelefonów bazowych z GPS,
  • 37 szt. radiotelefonów przenośnych z GPS,
  • radioserwera,
  • serwera komunikacji,
  • interfejsu telefonicznego do realizacji obustronnych połączeń pomiędzy radiotelefonami a siecią telefonii komórkowej.
  • Powyższy sprzęt zostanie zainstalowany w tych samych lokalizacjacjach, z wyjątkiem stacji bazowych w Ochotnicy Dolnej i Rabce Zdrój, które zostaną zlikwidowane i drugiego przemiennika, który trafi na maszt Telewizyjnej Stacji Retransmisyjnej Poręba Wielka.
  • Do obowiązków wykonawcy będzie też należeć konserwacja masztów antenowych oraz przeprowadzenie dwóch szkoleń teoretycznych i praktycznych dla pracowników z zakresu pracy w sieci radiowej i obsługi jej elementów.

 

Nieprzekraczalny termin na wykonanie wszystkich tych zadań to 25 września br., lecz prace terenowe mogą się rozpocząć dopiero od 28 sierpnia br. Dyrekcja GPN nie ujawniła jeszcze listy ofert złożonych w tym przetargu ani jego zwycięzcy.

 

Źródło: www.gorczanskipark.pl