Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Trzecie podejście do przetargu na wóz dowodzenia i łączności dla Straży Pożarnej w Białymstoku

 

Jutro być może dobiegnie końca trwający od kilku miesięcy proces przetargowy, mający na celu wyłonienie dostawcy samochodu łączności i dowodzenia dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. 26 czerwca o godzinie 11:00 upływa termin składania ofert w trzecim z kolei przetargu na dostawę wspomnianego pojazdu.

 

 woz-dowodzenia-i-lacznosci-strazy-pozarnej

 

Poprzednie dwa postępowania zostały unieważnione, gdyż nie wpłynęła żadna oferta. Kilkukrotnie do białostockiej komendy PSP wpływały wnioski potencjalnego wykonawcy o przesunięcie terminu składania ofert oraz terminu realizacji zamówienia, lecz za każdym razem je odrzucano. Tym razem został ustalony bardzo odległy termin realizacji, bo aż 8 grudnia br., więc jest prawdopodobne, że zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” niebawem przetarg zostanie rozstrzygnięty.

 

Przedmiot zamówienia, czyli samochód łączności i dowodzenia, będzie stanowił niezależny węzeł łączności integrujący dostępne dla PSP środki łączności stałej i ruchomej i gwarantujący dostęp do innych sieci za pośrednictwem dostępnych mediów transmisyjnych. Konstrukcja jego zabudowy powinna zapewniać komfortowe warunki pracy dla dwóch operatorów, którzy będą korzystać z serwera radiokomunikacyjnego (z obsługą VoIP, ISDN, GSM, telefonów analogowych, radiotelefonów analogowych i cyfrowych), 3 telefonów SIP, 2 konsol w postaci komputera All-In-One umożliwiających zdalną obsługę radiotelefonów i jednej konsoli przenośnej w postaci laptopa. Do dyspozycji załogi będzie 9 radiotelefonów analogowych VHF: 4 przewoźne i 5 przenośnych, 2 modemy/routery GSM 3G/4G z Wi-Fi i 3 punkty dostępowe Wi-Fi oraz urządzenie wielofunkcyjne z funkcją drukarki laserowej, skanera, kopiarki i faksu. Rozmowy prowadzone przez wymienione środki łączności będą nagrywane specjalnym rejestratorem.

 

Samochód ma być ponadto wyposażony w system antenowy złożony z 2 stacjonarnych anten dookólnych na pasmo 148–169 MHz, 6 anten samochodowych na pasmo 148–174 MHz (5 do montażu stałego, 1 na podstawie magnetycznej), 4 anteny GSM i 2 maszty pneumatyczne o wysokości 6 i 9 m. Jego pozycja będzie ustalana i rejestrowana przez sterownik pojazdowy GPS z modułem GPRS. Nie zabraknie także terminala statusów z wyświetlaczem graficznym min. 7” i funkcją nawigacji samochodowej.

 

Ponadto, w pojeździe znajdzie się wyposażenie takie, jak:

  • konsola do zarządzania serwerami,
  • pamięć masowa typu NAS,
  • 2 laptopy,
  • telewizor Full HD,
  • cyfrowy system rejestracji wideo z kamerą wewnętrzną i zewnętrzną,
  • stacja meteo — rejestrator,
  • przenośny zestaw nagłośnieniowy
  • agregat prądotwórczy, zasilanie UPS oraz zasilanie buforowe do użytku podczas jazdy.

Zamówienie zostanie udzielone jedynie wykonawcy, który w ciągu ostatnich trzech lat zrealizował już dostawę co najmniej jednego samochodu dowodzenia i łączności. Wpłata wadium nie jest wymagana. Zakup będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego — Program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007–2013.

 

Źródło: psp.straz.bialystok.pl