Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Radiotelefony iskrobezpieczne NXDN dla PKN Orlen

 

PKN Orlen opublikował zaproszenie do składania ofert na dostawę radiotelefonów iskrobezpiecznych ATEX. Radiotelefony opisane w zapytaniu ofertowym muszą pracować w technologii z NXDN. Zapytanie dotyczy potencjalnej dostawy 13 radiotelefonów przenośnych zgodnych z modelem NX-230EX. Zestaw ma spełniać normę ATEX II2G Ex ib IIC T4 Gb.

 

W ukompletowaniu radiotelefonu ma się znaleźć antena, akumulator Li-Ion o pojemności 1430 mAh, futerał skórzany, zaczep do paska, mikrofonogłośnik ATEX oraz ładowarka biurowa (do ładowania poza strefą zagrożoną wybuchem).

 

 orlen-rafineria-ploc-ex-atex

 

Ponadto ORLEN zamierza też zakupić dwa radiotelefony stacjonarne (nie ATEX) oraz trzy sztuki przewoźne NX-720E. W sumie dostarczonych zostanie tylko 15 terminali, lecz najwyraźniej taka liczba zaspokoi potrzeby odbiorcy. Niewykluczone, że system będzie jeszcze rozwijany dalej i w przyszłości zostaną dokonane kolejne zakupy.

 

Radiotelefony będą pracowały w paśmie VHF na częstotliwościach 152 i 148 MHz. Przedstawiciele ORLEN oczekują wyczerpujących i konkretnych odpowiedzi na wszystkie podane w zapytaniu zagadnienia. Za najlepsze rozwiązanie zostanie uznany produkt w największym stopniu spełniający kryteria PKN ORLEN pod względem merytorycznym i handlowym. Spółka niezwłocznie powiadomi oferentów o wyniku postępowania albo o zamknięciu postępowania bez dokonania wyboru.

 

Radiotelefony NXDN zostaną prawdopodobnie przekazane do użytkowania do jednej ze spółek zależnych, gdyż jak wiadomo płocka rafineria od kilku lat korzysta z łączności TETRA.

 

Źródło: PKN Orlen