Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

YAGI-FRYSKA dostarczy licencje i przemienniki DMR dla UW w Poznaniu

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił wynik przetargu na dostawę zestawów przemiennikowych i licencji DMR, o którym informowaliśmy pod koniec maja. Przypomnijmy, że postępowanie przetargowe podzielono na dwie części: dostawę 300 licencji radiowych do radiotelefonów przewoźnych i przenośnych DMR i 32 licencji radiowych dla dyspozytorów medycznych oraz dostawę i instalację czterech zestawów retransmisyjnych do radiowej sieci przemiennikowej Państwowego Ratownictwa Medycznego w woj. wielkopolskim.

 

 

Herb województwa wielkopolskiego

 

Wybór najlepszej oferty okazał się jedynie formalnością, bowiem poznański UW otrzymał tylko jedną ofertę na każdą część zamówienia. Obydwie złożyła firma YAGI-FRYSKA Sławomir Fryska z Poznania. Wartość oferty na pierwszą i drugą część wyniosła odpowiednio 80 950,00 zł i 158 950,00 zł brutto. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca ma dostarczyć licencje w ciągu 30 dni od podpisania umowy i zainstalować stacje retransmisyjne do 31 sierpnia br.

 

Warto dodać, że wielkopolski system łączności składa się obecnie z 68 przemienników DMR MOTOTRBO, połączonych w sieci IP, co czyni go drugim pod względem wielkości cyfrowym systemem łączności radiowej w Polsce, zaraz po tym, który wykorzystuje Policja. System użytkowany jest przez Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM) i Centrum Zarządzania Kryzysowego, m.in. do sterowania syrenami alarmowymi digitex. Dla PRM cały obszar województwa podzielony jest na 5 rejonów, w ramach których funkcjonuje pięć niezależnych i logicznie wydzielonych systemów łączności. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii IP Site Connect, która pozwala na połączenie do 15 przemienników MOTOTRBO w jedną sieć łączności z wykorzystaniem protokołu IP.

 

Źródło: www.poznan.uw.gov.pl