Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

[Przetarg] EDACS wiecznie żywy. Dostawa radiotelefonów dla policji we Wrocławiu

 

Mimo dość zaawansowanego wieku technologicznego system łączności trankingowej EDACS jest nadal z powodzeniem wykorzystywany przez wiele służb w Polsce. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ogłosiła przetarg na dostawę radiotelefonów systemu EDACS dla potrzeb turnieju EURO 2012.

 

policjant-rozmawiajacy-przez-radiotelefon-edacs-mrk-s.jpg

Przypominamy naszym czytelnikom, że System EDACS (ang. Enhanced Digital Access Communication System) oferowany pierwotnie przez firmę Ericsson jest systemem trankingowym umożliwiającym cyfrową transmisję danych oraz cyfrową lub analogową transmisję sygnałów mowy.

 

System EDACS dostępny jest w wersji szerokokanałowej oraz wąskokanałowej. W wersji szerokokanałowej odstęp pomiędzy sąsiednimi kanałami częstotliwościowymi wynosi 25 kHz lub 30 kHz, a w wersji wąskokanałowej kanały mają szerokość 12,5 kHz. System Edacs może pracować w wersji szerokokanałowej w kilku pasmach częstotliwości: 136-174 MHz, 403-515 MHz i 806-870 MHz. Wersja wąskokanałowa dostępna jest tylko w pasmie 896-941 MHz.

 

Oprócz policji we Wrocławiu, EDACS'a wykorzystuje również Stołeczna Policja oraz niektóre polskie lotniska. Wspomniany przetarg w KWP we Wrocławiu to doposażenie istniejącego systemu w dodatkowe radiotelefony, konkretnie chodzi o 45 radiotelefonów ręcznych (nasobnych) oraz 30 biurkowych. Do tego ładowarki i regeneratory baterii.Oferty należy składać do 10.04.2012 r. Ewentualny zwycięzca ma czas na realizację zamówienia do 07.05.2012 r.

 

Należy przypuszczać że z pewnością swoją ofertę złoży firma RadioPartners Sp. z o.o. (dawniej MA-Com Poland) z Warszawy, gdyż jest ona głównym dealerem sprzętu EDACS w Polsce.

 

Czytaj więcej o przetargu na: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/