Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja w Bydgoszczy zamawia platformę łączności za 19 milionów

 

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy rozpisała duży przetarg na dostawę i uruchomienie Zintegrowanej Platformy Telekomunikacyjnej (ZPT), która scali dostępne na Stanowiskach Kierowania środki łączności stacjonarnej (w tym telefonię IP) i radiowej oraz umożliwi ich obsługę na konsolach dyspozytorskich. Zamawiający zamierza też wymienić analogowe sieci radiowe na cyfrowe, w związku z czym zamówienie obejmuje również dostawę radiotelefonów DMR. Radiotelefony będą przekazywać informacje o swoim położeniu do Uniwersalnego Modułu Mapowego Systemu Wspomagania Dowodzenia Policji.

 

policja-kwp-bydgoszcz-logo 

Ogólna charakterystyka przedmiotu zamówienia:

  • Dostawa i uruchomienie 19 lokalnych platform telekomunikacyjnych LPT po jednej w KMP i KPP oraz dwóch centralnych platform telekomunikacyjnych CPT w KWP, integrujących wszystkie systemy telekomunikacyjne i radiokomunikacyjne obsługiwane na Stanowiskach Kierowania wzmiankowanych jednostek.
  • Zintegrowanie 21 platform w jeden system wymiany informacji z nadrzędną funkcją CPT (Centralna Platforma Telekomunikacyjna) uruchomionych w KWP.
  • Dostawa i uruchomienie w KWP dwóch stanowisk technicznych administracji i zarządzania wszystkimi platformami telekomunikacyjnymi wybudowanymi w ramach projektu.
  • Dostawa i uruchomienie 92 szt. konsol dyspozytorskich na Stanowiskach Kierowania wszystkich jednostek Policji w województwie, umożliwiających obsługę telefonów stacjonarnych (ISDN i IP) oraz radiotelefonów z jednego dotykowego urządzenia (konsoli dyspozytorskiej) podłączonego do lokalnych integratorów (platform).
  • Dostawa i uruchomienie 16 szt. stacji retransmisyjnych DMR oraz 145 szt. radiotelefonów bazowych DMR w KWP, KMP, KPP i PP oraz w wynajmowanych obiektach i dołączenie ich do zintegrowanej platformy telekomunikacyjnej z wykorzystaniem protokołu IP.
  • Dostawa łącznie 2871 szt. przewoźnych, noszonych i biurkowych radiotelefonów standardu DMR z możliwością maskowania korespondencji głosowej i funkcją przesyłu krótkich wiadomości tekstowych oraz lokalizacji położenia.
  • Dostawa i uruchomienie w KWP centralnego systemu rejestracji i archiwizacji treści połączeń telefonicznych i korespondencji radiowych realizowanych w ramach wszystkich platform telekomunikacyjnych z obszaru województwa.
  • System zapewni możliwość integracji środków łączności z systemami IT, a zwłaszcza z systemem SWD w zakresie przekazywania informacji telemetrycznych położenia radiotelefonów oraz z systemem Centrum Powiadamiania Ratowniczego CPR w zakresie przyjmowania i obsługi połączeń telefonicznych przekierowywanych z CPR za pośrednictwem sieci OST112.
  • Zamawiający wymaga, aby wszystkie urządzenia wykorzystane do realizacji przedmiotu zamówienia były nowe, wolne od wad prawnych, materiałowych oraz montażowych, wyprodukowane po 1 stycznia 2014r.

Zainteresowane firmy muszą wykazać się wcześniejszą realizacją podobnego projektu o wartości 2 mln lub dwóch mniejszy po 1 mln złotych każdy. Projekt będzie współfinansowany z środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013.

Szacunkowa wartość projekt to 15,3 mln zł netto. Wadium wynosi 150 000 zł. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej. Czas realizacji to 12 miesięcy. Oferty należy składać do dnia 20 maja 2014 w siedzibie KWP Bydgoszcz.

 

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl