Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kraków: przetarg na system retransmisji dla nowej hali widowiskowej

 

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa ogłosiła przetarg na wykonanie instalacji i uruchomienie systemu retransmisyjnego dla sygnałów radiowych systemów służb ratowniczych w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krakowie. W ramach zamówienia wykonawca ma obowiązek przygotować projekt techniczny, dostarczyć urządzenia i przetestować je oraz zapewnić wsparcie techniczne przez 36 miesięcy.

 

 hala-sportowo-widowiskowa-krakow

 

System retransmisyjny przeznaczony będzie głównie dla Policji i Straży Pożarnej, które wykorzystują system trankingowy UHF TETRA oraz konwencjonalny VHF. Zadaniem wykonawcy będzie zapewnienie na wszystkich poziomach wewnętrznych i zewnętrznych hali poziomu odbieranego sygnału nie gorszego niż -92 dBm dla wszystkich retransmitowanych systemów radiowych. Wstępne obliczenia i pomiary przeprowadzone na terenie hali wykazały konieczność zastosowania 16 punktów antenowych wewnętrznych.

 

Zamawiający wymaga również dostarczenia radiotelefonów TETRA i DMR na potrzeby wyposażenia stanowisk operatorów służb i pracowników technicznych hali. Do projektu będzie również niezbędna radiolinia o przepływności 450 Mbps pracująca w paśmie 38 GHz. Ze względu na ograniczone możliwości techniczne montażu kolejnych instalacji kablowych w dostępnych traktach, wymagane jest, aby wewnętrzny system retransmisyjny został oparty w maksymalnym stopniu o linie światłowodowe, jako medium o mniejszym przekroju i tłumienności niż kable sygnałowe w.cz.

 

Zamawiający dość znacznie ograniczył konkurencję, wymagając od potencjalnych wykonawców dostarczenia systemu retransmisyjnego dla obiektu budowlanego typu stadion lub hala sportowa o wartości minimum 700 000 zł brutto. Czas na realizację projektu to 130 dni od dnia zawarcia umowy. O wyborze oferty zdecyduje tradycyjnie najniższa cena. Oferty należy składać do 28 kwietnia br.

 

Źródło i fot: www.arm.krakow.pl