Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przetarg na łączność do specjalnego wozu dowodzenia Policji

 

Na początku marca bieżącego roku Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie opublikowała ogłoszenie o dostawie, wraz z montażem zintegrowanego systemu łączności na potrzeby Ruchomego Stanowiska Dowodzenia. Postępowanie przeprowadzone zostało w trybie przetargu nieograniczonego, a termin składania ofert upłynął 16.03.2012. Podmiot, który wygra przetarg będzie miał dwa miesiące od podpisania umowy na dostawę, instalacje oraz uruchomienie wszystkich urządzeń.

 

Specjalny-pojazd-policyjny-dowodzenia-szczytno-small.jpg

 

Zamówiony system ma za zadanie zintegrować w jednej platformie sprzętowo-programowej środki łączności przewodowe i radiowe, analogowe i cyfrowe na potrzeby realizacji usług komunikacji głosowej i transmisji danych Ruchomego Stanowiska Dowodzenia. System ma zapewnić sprzężenie radiowej analogowej łączności konwencjonalnej z cyfrową łącznością DMR (TRBO) używaną przez szkołę w Szczytnie oraz z analogowymi i cyfrowymi liniami telefonicznymi i zewnętrznymi centralami telefonicznymi. Kluczowe urządzenia muszą być objęte procedura autodiagnostyczną i mieć zdolność raportowania usterek na stanowisko administratora. Oto podstawowe elementy zamówionej przez Policję infrastruktury:

  • Radio serwer (platforma programowa zapewniająca implementacje protokołu DMR i zarządzająca bramami radiowymi oraz radiotelefonami abonenckimi);
  • Serwer SIP (odpowiedzialny za połączenia telefoniczne);
  • Radiotelefony bazowe analogowe i cyfrowe wraz z bramami radiowymi;
  • Konsole dyspozytorskie;
  • Stanowisko zarządzania i administrowania;
  • Rejestrator korespondencji.

 

Wszystkie elementy mają być połączone poprzez okablowanie strukturalne w sieć IP, a dostęp do radiotelefonów podłączonych poprzez interfejsy do systemu ma być realizowany przy pomocy konsol wyposażonych w monitory dotykowe i umiejscowionych na Stanowisku Kierowania. W warstwie radiowej zostaną zainstalowane dwie stacje bazowe współpracujące z radiotelefonami analogowymi oraz dwie stacje obsługujące łączność cyfrową. Cały system musi mieć możliwość rejestracji prowadzonych w nim rozmów, realizowanych zarówno przez radiotelefony, jak i poprzez linie telefoniczne.

 

Zastanawiające jest to dlaczego postanowiono zrezygnować z integracji z używaną przez szkołę łącznością standardu TETRA. Wygląda na to że ten system cyfrowy służył obecnie jedynie w celach szkoleniowych, a rolę standardu dominującego przejął dynamicznie zdobywający rynek DMR?

 

Źródło: http://www.wspol.edu.pl/zamowienia/...