Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

AKSEL podpisał umowę na budowę systemu łączności dla sopockiej Straży Miejskiej

 

W Sopocie powstanie Zintegrowany System Łączności Służb Ratowniczych w oparciu o system MOTOTRBO i najnowsze terminale Motorola z serii 4000. W zeszłym tygodniu umowę na wdrożenie systemu podpisała rybnicka spółka AKSEL. Użytkownikiem systemu będzie sopocka Straż Miejska.

 

straz-miejska-sopot-samochod

 

Na początek system będzie składał się z jednego radioprzemiennika DR3000 zainstalowanego w Urzędzie Miejskim w Sopocie, pracującego w paśmie VHF. Funkcjonariusze otrzymają 12 sztuk radiotelefonów DMR najnowszej generacji typu DP4601 z odbiornikiem GPS. We współpracy z systemem lokalizacji GPS nowe radiotelefony zapewnią najwyższą funkcjonalność oraz bezpieczeństwo funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Jednym z kluczowych elementów zamawianego rozwiązania jest system geolokalizacyjny, który pozwoli na wyznaczenie pozycji radiotelefonów. System powinien obsługiwać wiele typów obiektów z GPS, w tym radiotelefony cyfrowe, analogowe, TETRA, GSM. Jednym z wymogów jest możliwość alarmowania sytuacji/stanów (np. przebywanie poza obszarem — geofencing, wystąpienie określonego statusu) oraz raportowania ich w postaci m.in.: wiadomości email i SMS.

 

Źródło: sopot.pl, własne Fot. Sebastian Szostek