Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powstanie nowa sieć radiowa dla dyspozytornii medycznej w Mielcu

 

O przymiarkach do budowy nowoczesnej sieci łączności radiowej w powiecie mieleckim pisaliśmy już kilkakrotnie. Wczoraj Mielecka Stacja Pogotowia Ratunkowego ogłosiła przetarg na budowę cyfrowego systemu radiowego. Stacje retransmisyjne systemu łączności DMR zostaną zainstalowane w pięciu lokalizacjach tworząc wielkoobszarową sieć opartą o protokół IP. Przemienniki obejmą swoim zasięgiem obszar powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i stalowowolskiego.

 

Zgodnie z poniższym schematem system będzie składał się z:

  • 5 stacji retransmisyjnych DMR,
  • radiotelefonów bazowych pracujących w trybie analogowym, dedykowanym do łączności w Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym (LPR),
  • radiotelefonów przewoźnych (11 sztuk) będących częścią wyposażenia ambulansów,
  • radiotelefonów przenośnych (4 sztuk),
  • serwerów konfiguracyjnych (6 sztuk),
  • sprzętu sieciowego (przełączników sieciowych LAN i routerów VPN).

Klikni aby powiększyć schemat systemu radiowego.

Nowy system umożliwi nawiązywanie połączeń indywidualnych, grupowych, wyznaczanie pozycji GPS każdego z radiotelefonów, identyfikacje użytkowników oraz przesyłanie statusów i wiadomości tekstowych. Aplikacja dyspozytorska umożliwi sterowanie siecią stacji retransmisyjnych i radiotelefonami bazowymi z poziomu komputera dyspozytora.

 

Główne założenia Zamawiającego to zwiększenie ergonomii i komfortu pracy dyspozytora, zwiększenie efektywności pracy zespołów oraz optymalne dysponowanie zespołów poprzez posiadanie informacji o ich położeniu.

 

Zamawiający wymaga budowy systemu umożliwiającego pracę na dwóch kanałach logicznych w obszarze jednego kanału fizycznego. Jeden z kanałów logicznych zostanie wykorzystany do prowadzenia korespondencji głosowej, drugi zaś do przesyłania danych o lokalizacji GPS terminali. Ten tryb pracy jest obowiązujący w chwili oddawania budowanego systemu łączności ZDM do użytku.

 

System musi umożliwiać dowolne programowania elementów systemu i radiotelefonów przez Zamawiającego. W tym celu Wykonawca musi zapewnić (dostarczyć) niezbędne narzędzia, interfejsy i oprogramowanie.

 

Zamawiający zastrzegł sobie prawo do weryfikacji funkcjonalności zaoferowanego oprogramowania. Oferty należy składać do 15 listopada 2013 do godziny 10:15.

 

Źródło: pogotowie-mielec.pl