Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprostowanie firmy TRX w sprawie pisma NEXRAD Telecom

 

Poniżej publikujemy sprostowanie firmy TRX s.c. w sprawie opublikowanego artykułu o przetargu na system DMR dla dla Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

SPROSTOWANIE

 

W artykule „NEXRAD walczy o warszawski projekt DMR” opublikowanym w dniu 31.10.2013 r. podano czytelnikom nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania.

 

TRX logotyp

 

W załączonym do artykułu piśmie skierowanym do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie dotyczącym postępowania WBZK-1.272.4.2013, firma NEXRAD Telecom Sp. z o.o. chce wykazać, że TRX s.c. Kazimierz Kryński i Renata Kryńska, uzyskała wymaganą przez Zamawiającego funkcjonalność konsoli z naruszeniem prawa. W tym, zakresie złożyliśmy stosowne oświadczenie do Zamawiającego i jeszcze raz podkreślamy, że nie wykorzystujemy protokołów komunikacyjnych firmy Motorola.

 

Zarzuty stawiane przez firmę NEXRAD Telecom Sp. z o.o. nie są poparte żadnymi dowodami. Aby wysuwać takie zarzuty trzeba znać szczegóły techniczne rozwiązania. Założenie, że realizacja takiej funkcjonalności wymaga znajomości protokołów jest błędne i świadczy o braku wiedzy technicznej lub celowym działaniu na szkodę firmy konkurencyjnej.

 

Nieprawdą jest, że firma NEXRAD Telecom Sp. z o.o. złożyła protest w przetargu na dostawę systemu łączności DMR dla Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obecnie nie ma formy protestu, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. ( Dz.U. 2004 Nr 19 poz. 177) wykonawca może złożyć odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Środki ochrony prawnej opisane są w dziale VI tejże ustawy. Art. 179 pkt 1 mówi:

"Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy."

 

Aby skorzystać ze środków ochrony prawnej należy wykazać, ze wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy wykonawca poniósł lub może ponieść szkodę. Firma NEXRAD Telecom Sp. z o.o. na żadnym etapie postępowania nie skorzystała z przysługujących jej środków ochrony prawnej.

 

Nieprawdą jest, że oferta firmy TRX s.c. nie była zgodna z wymaganiami zawartymi w SIWZ. Oferta  złożona przez firmę TRX s.c. zawierała wszystkie wymagane w SIWZ dokumenty i dotyczyła sprzętu spełniającego wymagania techniczne zawarte w SIWZ.

 

Nieprawdą jest, że w celu spełnienia wymagań funkcjonalnych opisanych w SIWZ konieczne jest użycie odpowiedniego protokołu komunikacyjnego oraz posiadanie autoryzacji w tym zakresie. Firma TRX s.c. nie wykorzystuje protokołu komunikacyjnego w związku z tym nie musi posiadać autoryzacji.

 

Nieprawdą jest, że firma TRX s.c. ingeruje w protokoły komunikacyjne firmy Motorola. Firma TRX s.c. od wielu lat posiada status Autoryzowanego Resellera i zna zasady współpracy z firmą Motorola również w zakresie programu partnera aplikacyjnego.

 

Podpisano:

Renata Kryńska

Źródło: TRX s.c.