Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pogotowie ratunkowe inwestuje w łączność radiową

 

Skuteczne funkcjonowanie systemu ratownictwa medycznego w dużym stopniu uzależnione jest od sprawnego przekazu informacji, zarówno drogą łączności stacjonarnej jak i ruchomej. Podczas akcji w terenie jedynie łączność radiowa może zapewnić natychmiastową komunikację, która nierzadko ma kluczowe znaczenie w ratowaniu życia ludzkiego. W Polsce wiele oddziałów Pogotowia Ratunkowego od dłuższego czasu korzysta z nowoczesnych systemów radiokomunikacji ruchomej, które muszą być dostępne w każdej sytuacji i w każdym obszarze prowadzenia działań.

 

 ratownictwo-medyczne-karetka-pogotowia

 

Nie inaczej będzie w Pogotowiu Ratunkowym przy Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu, które rozpisało przetarg na dostawę, montaż i modernizację systemu radiowej łączności dyspozytorskiej. Koncepcja nowego systemu łączności polega na stworzeniu jednej sieci radiowej dla powiatów: przeworskiego, jarosławskiego, przemyskiego i lubaczowskiego.

 

System ten ma być oparty o serwer z oprogramowaniem, dzięki któremu dyspozytorzy będą w stanie zarządzać całą siecią radiową we wszystkich czterech powiatach. Projekt zakłada instalację co najmniej czterech stacji retransmisyjnych DMR — w każdym z powiatów po jednej, chyba, że obliczenia propagacyjne pokażą inną potrzebę. System będzie wyposażony również w podsystem rejestracji korespondencji a całość zostanie zintegrowana z przewodowymi środkami łączności, co umożliwi zarządzanie komunikacja z poziomu paneli dyspozytorskich.

 

Również Samodzielna Stacja Pogotowia w Ostrołęce "MEDITRANS" opublikowały w ostatnich dniach przetarg na modernizację i rozbudowę swoich systemów radiowych. Na przedmiot zamówienie składa się radioserwer wraz z aplikacją dyspozytorską, który ma umożliwić pracę z minimum czterema konsolami dyspozytorskimi oraz około siedemdziesięcioma radiotelefonami, które są na wyposażeniu Zamawiającego.

 

 

Źródło: meditrans.ostroleka.p, wszp.pl Fot. ratownik-med.pl/