Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ministerstwo Finansów kupuje nowe radiotelefony DMR i NXDN

 

Ministerstwo Finansów zakupi prawie 50 radiotelefonów cyfrowo-analogowych DMR i NXDN. Gdy przejrzymy ogólnodostępną bazę pozwoleń wydanych przez UKE, to okaże się że ta instytucja używa dwóch przedziałów częstotliwości radiowych. Pierwszy duży zakres kanałowy to okolice 170 MHz, drugi zakres to dosłownie dwa kanały na 448 MHz, gdzie od około dwóch lat pracuje system Kenwood NEXEDGE w trybie simplex. W paśmie 170 MHz na terenie całego kraju komunikują się w trybie analogowym Izby Celne.

 

 kontrola-skarbowa

 

W tym miejscu należy dodać, że Ministerstwo Finansów posiada dość rozległe struktury. Pod MF podlegają Urzędy i izby skarbowe, Służba Celna, Kontrola Skarbowa (w tym Wywiad Skarbowy) czy Generalny Inspektor Informacji Finansowej. "Skarbówka" to jedna z niewielu służb która ma uprawnienia operacyjne, czyli może stosować środki zbierania informacji zbliżone do np. tych policyjnych (podsłuch, zakup kontrolowany, obserwacja w terenie, prowokację). Stąd nie powinno dziwić, że taka służba potrzebuje dedykowanej łączności radiowej do komunikacji między członkami swoich zespołów.

 

Ciekawe jest, że Ministerstwo Finansów zamawia radiotelefony DMR cyfrowo-analogowe. Być może są to przymiarki do migracji z łączności analogowej na cyfrową?

 

Obecny przetarg złożony jest z trzech części i obejmuje:

  • Część 1: 3 przewoźne i 10 przenośnych radiotelefonów analogowo-cyfrowych (Kenwood NEXEDGE) pracujących w paśmie VHF 136–174 z odstępem częstotliwości wynoszącym 12,5 lub 6,25 kHz.
  • Część 2: 23 zestawy radiotelefonów DMR przenośnych z wbudowanych odbiornikiem GPS wraz z zestawami słuchawkowymi oraz dwoma akumulatorami.
  • Część 3: 10 radiotelefonów przenośnych DMR z GPS z kamuflowanymi zestawami mikrofonowo-słuchawkowymi.

Wspomniane radiotelefony trafią do siedzib Urzędu Kontroli Skarbowej. Zamawiający wymaga aby radiotelefony DMR pracowały jednocześnie w paśmie VHF (136–174MHz) i UHF (403–470MHz) co jest oczywistą omyłką i z pewnością zostanie wyjaśnione w pytaniach od potencjalnych oferentów.

 

Wykonawca, który zwycięży w przetargu musi zatrudnić przy wykonaniu tego zamówienia jedną osobę bezrobotną lub niepełnosprawną. Termin składania ofert upływa 31 października br. o godzinie 11:00. O wyborze zdecyduje w 100% kryterium najniższej ceny. Zwycięzca będzie zobowiązany dostarczyć radiotelefony do 20 grudnia br.

 

Źródło: www.mf.gov.pl Fot. zywot-dyrektora.blog.pl