Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MOTOTRBO chętnie wybierane przez Straż Graniczną

 

Straż Graniczna jest drugim po Policji bardzo ważnym resortowym klientem, który chętnie wybiera system MOTOTRBO jako swój podstawowy środek łączności radiowej. Podlaski Oddział Straży Granicznej chce rozbudować dotychczas eksploatowany system i doposażyć funkcjonariuszy w nowe radiotelefony. Zamówienie jest dość znaczne i obejmuje dostawę 45 radiotelefonów przewoźnych, 50 przenośnych, prawie 60 zestawów akcesorii (w tym kamuflowanych) oraz 200 akumulatorów.

 

Przejście Graniczne w Korczowej również rozpisało przetarg na dostawę radiotelefonów DMR. Zamawiany sprzęt będzie częścią systemu łączności DMR Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w którym funkcjonuje system MOTOTRBO DMR oparty o stacje retransmisyjne DR3000 i radiotelefony DM3601, DM4601, DP3601 oraz DP4801. Do dostarczenie będzie 30 radiotelefonów ręcznych Motorola DP4801 VHF GPS lub równoważnych.

 

Również sam Bieszczadzki Oddział SG zamawia dodatkowe radiotelefony w liczbie 116 przenośnych oraz 50 kompletów radiotelefonów przewoźnych MOTOTRBO.

 

mototrbo-motorola-rodzina-produktow.jpg

 

W obu przypadkach wymagana jest współpraca z MOTOTRBO w pełnym zakresie, rozumiana w szczególności przez realizację funkcji: IP Site Connect, Site Roaming, przesyłanie wiadomości tekstowych i maskowanie korespondencji.

 

Funkcja IP Site Connect jest standardowo implementowana w systemie MOTOTRBO i polega na możliwości prowadzenia korespondencji pomiędzy użytkownikami korzystającymi z radiotelefonów znajdujących się w zasięgach radiowych różnych stacji retransmisyjnych systemu. Pozwala to na uzyskanie łączności na dużych obszarach. Site Roaming jest powiązana z funkcją IP Site Connect i dotyczy radiotelefonu użytkownika przemieszczającego się pomiędzy obszarami pokrycia zasięgiem radiowym różnych stacji retransmisyjnych. Polega ona na automatycznym przełączaniu się radiotelefonu między stacjami retransmisyjnymi celem zapewniania najlepszej łączności. Powinno się to odbywać bez konieczności ingerencji użytkownika. Nie jest wymagane automatyczne przełączenie radiotelefonu między stacjami retransmisyjnymi w trakcie prowadzenia korespondencji przez użytkownika radiotelefonu.

 

Funkcja ograniczonego dostępu do systemu (RAS) zapewnia możliwość zapobiegania używania radioprzemiennika przez nieuprawnionych użytkowników w celu dokonania transmisji w systemie. Obejmuje to wszelkie transmisje głosowe, danych i sygnalizacji w trybie radioprzemiennika (tzn. konwencjonalny tryb pojedynczego miejsca, podłączenie trybu miejsca IP).

 

Maskowanie korespondencji w urządzeniach DMR MOTOTRBO odbywa się przy użyciu algorytmu ARC4 (Alleged RC4), znanego również pod nazwą RC4, w wersji standardowo stosowanej przez producenta radiotelefonów posiadanych przez Zamawiającego. Zastosowane maskowanie wykorzystuje klucze o długości 40 bitów przesyłania wiadomości tekstowych i pozycjonowania GPS.

 

Źródło: Przetargi SG