Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Stołeczna Policja przygotowuje swoją łączność na Szczyt Klimatyczny

 

Policja ogłosiła ostatnio kilka przetargów, których rezultatem ma być przygotowanie sprzętu łączności na zbliżający się Szczyt Klimatyczny w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 11-22 listopada 2013 roku, głównie w Stadionie Narodowym. Część wydarzeń odbędzie się także w Pałacu Kultury i Nauki. Zapewnienie bezpieczeństwa przy tak dużym wydarzeniu wymaga doskonałej koordynacji i łączności. Jeśli założyć, że połączenie Święta Niepodległości z wizytą protestujących alterglobalistów może stanowić mieszankę wybuchową to wiadomo, że Policja nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia przy zabezpieczaniu tych wydarzeń.

 

 Policja-przed-stadionem-narodowym

 

Stołeczna Policja chce zakupić prawie 2200 sztuk akumulatorów do swoich radiotelefonów Ericsson i Motorola. Najwięcej baterii trafi do wysłużonych radiotelefonów systemu EDACS, serii M-PA i M-RK (1600 sztuk). Baterie mają być dostarczane sukcesywnie partiami, choć zaznaczono, że faktyczna ilość zamówionych baterii wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb i może być mniejsza niż podane maksymalne ilości. Kolejne 500 baterii trafi do radiotelefonów TETRA modele MTP 850, MTP 300 i MTP 700. Na każdą z baterii wymagana jest minimalna gwarancja na okres 12 miesięcy. Oferty należy składać 7 października 2013 r. do godziny 13:00.

 

W tym samym czasie został ogłoszony przetarg na zlecenie napraw radiotelefonów TETRA Motorola, o czym poinformował serwis Tetraforum.pl. Naprawy zostaną przeprowadzone na wspomnianych wcześniej modelach TETRA serii 300, 700 i 850.

 

Z kolei Komenda Główna Policji zamierza zakupić jednorazowo aż 1000 baterii do radiotelefonu Motorola GP 360 typu PMNN 4151 o pojemności minimalnej 1300 mAh. Wymagany okres gwarancji to 18 miesięcy.

 

Listę zakupów zamyka 350 radiotelefonów TETRA MTP 850 z dodatkowymi akumulatorami oraz zestawami kamuflowanymi. Co ciekawe w tym ostatnim przetargu Policja ostro ścięła pierwotny budżet.  Z oficjalnie podanej kwoty 1,6 mln złotych brutto zostało jedynie 1,1 mln. Czy znajdzie się brakujące pół miliona? Czasu jest co raz mniej. Miejmy nadzieję, że Policja zdąży z wszystkimi przygotowaniami i dobrze zabezpieczy zbliżający się Szczyt Klimatyczny.

 

 

Źródło i fot: KSP, KGP, tetraforum.pl, własne.