Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KGP odpowiada na zapytania o DMR dla Policji przygranicznej

 

Komenda Główna Policji opublikowała odpowiedzi na zapytania potencjalnych oferentów w przetargu na system DMR dla Policji przygranicznej w ramach projektu FGZ (Fundusz Granic Zewnętrznych). Przypominamy, że przedmiotem postępowania jest dostawa 21 stacji retransmisyjnych i ponad 1100 radiotelefonów DMR.

 

DMR-Association-logo

 

W specyfikacji sprzętu nie ma wymogu kompatybilności z aktualnie posiadanym systemem w zakresie przesyłania wiadomości tekstowych i danych lokalizacyjnych GPS. Policja wymaga jednak kompatybilności transmisji sygnału mowy (analogowego i cyfrowego) oraz maskowania algorytmem ARC4 z długością klucza 40 bitów. Tak sformułowane wymagania dopuszczają zaoferowanie produktów konkurencyjnych w stosunku do systemu MOTOTRBO Motorola. Aktualnie to właśnie system MOTOTRBO jest najchętniej wybierany nie tylko przez Policję i Straż Graniczną ale również przez pogotowie ratunkowe oraz inne służby.

 

Zainteresowane firmy w zapytaniach zwracają uwagę na potencjalny brak kompatybilności wiadomości tekstowych i danych GPS pomiędzy posiadanym a zakupowanym aktualnie sprzętem łączności. Przypominają też, że w pierwszym etapie projektu FGZ z kwietnia 2012 roku (18/BŁiI/12/ŁW) Policja zakupiła już pokaźną ilość sprzętu DMR MOTOTRBO (360 radiotelefonów przenośnych i 174 przewoźnych). Cześć sprzętu z tej dostawy trafiła dla jednostek Policji w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim, a więc tam gdzie trafi nowy sprzęt.

 

Zamawiający z kolei zwraca uwagę, że zaproponowane przez oferentów rozwiązania mają mieć możliwość udostępniania danych GPS zewnętrznej aplikacji. Co do samych wiadomości tekstowych nie ma żadnego dodatkowego wymogu.

 

Wedle naszej wiedzy wymagania przetargu spełnia również firma Hytera, tak więc zapowiada się walka o kontrakt z obecnym liderem rynku, firmą Motorola Solutions. Otwarcie ofert w przetargu nastąpi 29 lipca br.

 

 

Źródło: przetargi.policja.pl, Opracowanie: RadioTech.pl