Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Będzie wdrażany Icom IDAS na Pomorzu dla ratownictwa medycznego

 

Pomorski Urząd Wojewódzki zamawia 5 zestawów przemienników cyfrowych IDAS, które będą stanowić trzon nowego systemu łączności dla potrzeb zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa pomorskiego. Przetarg obejmuje również montaż i uruchomienie systemu. Obecne postępowanie jest kontynuacją poprzedniego zamówienia na radiotelefony cyfrowe IDAS, dostarczone pod koniec ubiegłego roku przez gdańską firmę SRS Polska. W posiadaniu Urzędu jest 97 radiotelefonów przewoźnych IC-F5062, 53 ręczne IC-F 3262DT oraz 5 przemienników trankingowych IC-FR5100.

 

 go-digital-go-idas

 

Wykonawca aby przystąpić do projektu musi posiadać aktualną autoryzację producenta lub przedstawiciela producenta w Polsce na wykonanie montażu, uruchomienia i serwisowania systemu IDAS. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wcześniejsza dostawa cyfrowego systemu radiowego o wartości co najmniej 150 000 zł netto.

 

Do zadań wyłonionej w przetargu firmy będzie należeć:

  • wykonanie projektu sieci radiokomunikacyjnej dla lokalizacji obejmujących obszar: miasto Gdańsk — 4 lokalizacje, Słupsk — 1 lokalizacja, Nowy Dwór Gdański — 1 lokalizacja,
  • złożenie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosku o przydzielenie dodatkowych częstotliwości radiowych w imieniu Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku,
  • wykonanie wizji lokalnych we wskazanych lokalizacjach oraz dokonanie montażu instalacji antenowych wraz z instalacjami zabezpieczającymi,
  • konfiguracja radiotelefonów mobilnych oraz ręcznych,
  • uruchomienie i konfiguracja systemu oraz szkolenie użytkowników z zakresu obsługi systemu oraz przeprowadzenie testów zasięgowych oraz poprawności działania systemu.

Oferty należy składać do dnia 17 lipca 2013 roku do godziny 10:00. O wyborze zwycięzcy w 100% zadecyduje cena.

 

IDAS - Icom Digital Advanced SystemIDAS (ang. Icom Digital Advanced System) to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Pracuje w kanale o szerokości 6,25kHz. Jednoczesna praca w trybie mieszanym tj. analogowo-cyfrowym ułatwia migrację ze starszych systemów analogowych. W Polsce system IDAS z powodzenie wykorzystywany jest m.in. przez Państwową Straż Pożarną w Łodzi a także na autostradzie A1.

 

 

Źródło: gdansk.uw.gov.pl