Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Straż Miejska w Warszawie migruje na Kenwood NEXEDGE

 

Stołeczna Straż Miejska ogłosiła właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego systemu łączności radiowej na swoje potrzeby. Przedmiotem zamówienia jest kompletny system, składający się z 5 stacji bazowych Kenwood NX-700 i radiotelefonów wraz z akcesoriami. Warto dodać, że już w połowie ubiegłego roku dało się "słyszeć" w eterze pracę testowego sprzętu Kenwood NEXEDGE u stołecznych stróżów porządku.

 

funkcjonariusz-warszawskiej-strazy-miejskiej

 

Obecnie SM korzysta z systemu TETRA w ramach infrastruktury Komendy Stołecznej Policji. Oprócz tego wykorzystuje też łączność analogową oraz system EDACS. Wszystkie trzy systemy zostały zintegrowane w jeden z wykorzystaniem rozwiązań Multikom firmy Elvys. Wdrożenie nowego systemu oznacza rezygnację z łączności TETRA.

 

Najwidoczniej Straż Miejska nie chce być już na łasce innych podmiotów i dlatego podjęła się wybudowania swojego własnego i niezależnego, cyfrowego systemu radiowego. Projekt zakłada budowę 5 cyfrowych stacji retransmisyjnych (cztery stacje czterokanałowe i jedna sześciokanałowa), dostawę 162 radiotelefonów przenośnych, 17 przewoźnych (samochodowych), systemu dyspozytorskiego oraz akcesoriów. Jest to więc jeden z większych w ostatnich miesiącach projektów dla bezpieczeństwa publicznego (poza systemem DMR dla Policji przygranicznej).

 

Aby przystąpić do postępowania potencjalny wykonawca musi wykazać się realizacją podobnego projektu za kwotę nie mniejszą niż 700 000 zł brutto. Kryterium wyboru jest najniższa cena a oferty należy składać do 24.07.2013, do godziny 9:00.

 

Czy projekt ten będzie kolejnym stołecznym sukcesem technologi NEXEDGE po niedawnym wyparciu łączności Polkomtela GoTa CDMA ze Stadionu Narodowego? Czas pokaże.

 

Szczegóły przetargu dostępny w tym linku: Budowa Systemu Łączności Radiokomunikacyjnej dla potrzeb Straży Miejskiej m. st. Warszawy

 

Źródło i fot: strazmiejska.waw.pl