Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PAŻP zamawia radiostacje lotnicze do Wrocławia i Katowic

 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła przetarg na dostawę i montaż systemów radiokomunikacyjnych VHF w portach lotniczych w Katowicach i we Wrocławiu. W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć, zamontować i uruchomić wymieniony niżej sprzęt radiowy w dwóch lokalizacjach: Ośrodku Radarowym Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach oraz pomieszczeniu technicznym Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika. Do obowiązków firmy, która wygra przetarg będzie także należeć przeszkolenie pracowników w obsłudze i konserwacji zainstalowanych urządzeń oraz dostarczenie dokumentacji wykonanych prac.

 

Pomieszczenie kontroli lotów

 

Katowice:

 • Dwie radiostacje pracujące w zakresie 118–144 MHz z modulacją AM i odstępem międzykanałowym 25/8,33 kHz, każda z filtrem automatycznie przestrajanym w całym zakresie pracy oraz trzema mikrofonami. Całość ma zostać zamontowana w pojedynczej szafie 19” 42U, w pomieszczeniu kontenera energetycznego MPL Katowice.
 • Dwa urządzenia (wynosy) do zdalnej kontroli i sterowania pracą ww. radiostacji. Pierwsze ma się znaleźć w pomieszczeniu kontroli zbliżania (APP), a drugie w pomieszczeniu na kopule wieży kontroli lotów (TWR). Połączenie wynosów z radiostacją ma zostać zrealizowane przy pomocy zainstalowanych już dwóch włókien światłowodowych, biegnących od Ośrodka Radarowego do TWR (ok. 3 km).
 • Anteny do umieszczenia pod kopułą TWR, o zakresie pracy 118–144 MHz, charakterystyce dookólnej, polaryzacji pionowej i zysku 2 dBi, wraz z fiderami.
 • Części zamienne: 4 mikrofony z uchwytem oraz 1 kompletny wynos.

 

Wrocław:

 • Jedna radiostacja pracująca w zakresie 118–136,975 MHz z modulacją AM i odstępem międzykanałowym 25/8,33 kHz, z z filtrem automatycznie przestrajanym w całym zakresie pracy. Urządzenie ma zostać zamontowane w szafie 19”, w pomieszczeniu technicznym wieży kontroli lotów (TWR) we wrocławskim porcie lotniczym.
 • Jedno urządzenie (wynos) do zdalnej kontroli i sterowania pracą radiostacji, połączone istniejącym, 10-parowym kablem teletechnicznym.
 • Antena o zakresie pracy 118–144 MHz, charakterystyce dookólnej, polaryzacji pionowej i zysku 2 dBi, wraz z fiderem.
 • Części zamienne:
  1. Zapasowe moduły TX, RX, zasilacza i zdalnego sterowania (w przypadku budowy modułowej)
  2. Zapasowe bloki radiostacji i zasilacza oraz zapasowy wynos i mikrofon (w przypadku budowy bezmodułowej).

 

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych i wariantowych, co oznacza, że wykonawca musi zrealizować prace zarówno w Katowicach, jak i we Wrocławiu. Aby wziąć udział w przetargu, należy wnieść wadium w wysokości 5000 zł. Oferty można składać do 25 lipca br., do godz. 12:00. 11 lipca o godz. 11:00 w Katowicach oraz 12 lipca o godz. 11:00 we Wrocławiu zostanie przeprowadzona wizja lokalna dla wykonawców. Chęć uczestnictwa można zgłaszać do jutra (9 lipca). Złożone oferty będą oceniane według ceny (waga 80%) oraz długości okresu gwarancji i rękojmi (waga 20%), który musi wynosić co najmniej 36 miesięcy.

 

 

Źródło: bip.pansa.pl Fot.: commons.wikimedia.org