Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dwa nowe wozy dowodzenia i łączności dla PSP

 

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zakupi dwa nowe wozy dowodzenia i łączności dla komend wojewódzkich w Gorzowie Wielkopolskim i Katowicach. Pojazdy będą wyposażone w zaawansowany sprzęt łączności radiowej, satelitarnej, 3G/4G oraz infrastrukturę IP i system VoIP. Specyfikacja wyposażenia samochodów liczy prawie 60 stron, my skupimy się na urządzeniach łączności radiowej.

 

woz-dowodzenia-i-lacznosci-edura-2013

 

Samochody będą wyposażone w dwa maszty teleskopowe rozkładane i składane elektrycznie o wysokości minimum 7 metrów, na których będą zainstalowane anteny bazowe na pasmo 149 MHz o zysku min. 6 dBi., antena dookólna na pasmo 40MHz, jedna antena kierunkowa 149 MHz oraz dookólna na pasmo WiFI 5GHz. Wymagana jest instalacja pięciu radiotelefonów przewoźnych na pasmo VHF, w tym jeden zainstalowany w kabinie kierowcy, dopuszczony do stosowania w sieci PSP i jeden radiotelefon przewoźny na pasmo pracy Lasów Państwowych w zakresie częstotliwości VHF 40 MHz.

 

Zamawiający wymaga również dostarczenia 10 analogowych radiotelefonów nasobnych, pracujących w paśmie VHF. Wszystkie radiotelefony muszą pochodzić od jednego producenta.

 

W pojazdach będzie działać Zintegrowany System Łączności (ZSŁ), rozumiany jako specjalistyczne oprogramowanie oraz platforma sprzętowa zapewniająca integrację modułów sterowników radiowych, konsol dyspozytorskich, routerów z funkcją VoIP czy rejestrator korespondencji. ZSŁ musi być oparty o dedykowane rozwiązanie mikroprocesorowe, nie jest dopuszczalne użycie standardowych komputerów PC. 

 

Zamawiający szczegółowo określił też wymagania dotyczące konsol dyspozytorskich, które mają być wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 19".

 

Wadium wynosi 20 000 zł. Oferty należy składać do 12 lipca 2013 r., do godziny 10:00. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania zamówienia do 30 listopada 2013 roku.

 

 

Źródło: www.straz.gov.pl/... Fot. RTcom