Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

SIWZ do przetargu na DMR dla Policji opublikowany

 

Ukazał się SIWZ w zapowiedzianym przez nas przetargu na infrastrukturę DMR dla Policji przygranicznej (105/BŁiI/13/MK). Zamówienie zostało podzielone na 2 części. Policja zakupi w sumie 21 stacji retransmisyjnych i ponad 1100 radiotelefonów. Jest więc o co walczyć. Aby móc przystąpić do przetargu należy wykazać się dostawą minimum jednej stacji bazowej i radiotelefonów wraz z instalacją o wartości 400 000 zł brutto.

 

policjant-prewencji-motorola-mototrbo-dp3601 

 

Dostarczony sprzęt musi być kompatybilny z posiadanym obecnie rozwiązaniem Motorola MOTOTRBO (z wyłączeniem SMS i danych GPS) i zapewni łagodną migrację istniejących sieci analogowych do poziomu zgodnego ze standardem ETSI DMR Tier II. Nowa łączność będzie wykorzystywana przez Policję oraz do współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy również korzystają z tego standardu.

 

Na obie części przetargu składają się następująco komponenty systemu:

  • 21 stacji retransmisyjnych, wspierających maskowanie algorytmem ARC4 o długości klucza 40 bit,
  • 390 radiotelefonów przewoźnych,
  • 736 radiotelefonów noszonych,
  • 4 kompletów do programowania,
  • szkolenie z zakresu użytkowania, obsługi i serwisu.

 

Co ciekawe, zaznaczono iż nie jest wymagana kompatybilność między posiadanym i dostarczonym sprzętem w zakresie przesyłania wiadomości tekstowych i danych lokalizacyjnych GPS.


Zaproponowany system DMR musi mieć możliwość tworzenia rozległych sieci radiowych, złożonych z co najmniej 12 stacji retransmisyjnych. System musi też umożliwiać przesyłanie danych GPS do zewnętrznego systemu lokalizacyjnego oraz wiadomości tekstowych pomiędzy radiotelefonami oraz poprzez infrastrukturę w ramach dostarczonego rozwiązania.

 

Tak sformułowane wymagania wskazują na możliwość dostarczenia systemu DMR pochodzącego od innego dostawcy niż obecnie użytkowanego przez Policję. Termin składania ofert mija 29 lipca 2013 o godzinie 10:30.

 

Źródło: przetargi.policja.pl, Fot. Szymon Piątkowski