Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tauron inwestuje w system SCADA

 

Tauron Dystrybucja Oddział w Opolu ogłosił przetarg na dostawę stałego systemu radiokomunikacyjnego, opartego na radiomodemach, które umożliwią transmisję danych w systemie SCADA WindEx. System będzie odpowiedzialny za sterowanie modułami telemechaniki w stacjach energetycznych oraz wymianę danych z serwerami centralnymi.

 

scada-systems-energetyka-zdalny-monitoring

 

System będący przedmiotem przetargu ma zapewnić komunikację w 6 obiektach energetycznych, w których zainstalowane są urządzenia telemechaniczne. Urządzenia radiowe dostarczone w ramach projektu powinny mieć możliwość zdalnej regulacji mocy w zakresie od 0,1 do 10 W, pracować z odstępem 6,25, 12,5 i 25 kHz a także zapewnić minimalną transmisję danych 20 kbit/s w kanale 6,25 kHz.


SCADA WindEx, jest autorskim systemem firmy Elkomtech S.A. i umożliwia zdalne sterowanie elementów sieci elektroenergetycznej wszystkich napięć oraz zdalne sterowanie urządzeniami znajdującymi się na obiektach energetycznych. Może on pracować na standardowych platformach (np. UNIX, Linux, Windows). System charakteryzuje się rozproszoną architekturą typu klient-serwer. Do serwerów WindEx można podłączyć dowolną liczbę terminali przy wykorzystaniu sieci Ethernet, łączy szeregowych i łączy modemowych.

Z urządzeniami zewnętrznymi system komunikuje się w standardowych protokołach transmisji przy wykorzystaniu różnych mediów (łącza stałe, komutowane, sieciowe z protokołem TCP/IP i IP/MPLS, radiowe GPRS czy TETRA).

 

Co ciekawe zamawiający nie sprecyzował częstotliwości pracy systemu, proponując wykorzystanie wszelkich możliwych pasm VHF i UHF. Oferty należy składać do 4 czerwca 2013, do godziny 10:00 w siedzibie Taurona w Opolu.

 

 

 

Źródło: Tauron