Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ATDI zaplanuje sieć radiową GSM-R w Polsce

 

Firma ATDI, lider w zakresie planowania radiowego i zarządzania widmem częstotliwościowym, podpisała 6 maja umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na opracowanie „Wstępnego planowania radiowego GSM-R dla linii kolejowych objętych Narodowym Planem Wdrażania ERTMS w Polsce." Firma ATDI złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu rozpisanym przez PKP, pokonując konkurencyjną ofertę firmy Audytel S.A.

 

gsm-r-atdi-planning-software

Na sfinansowanie projektu Zamawiający zamierzał przeznaczyć 1 194 576,00 zł (netto).  ATDI przedstawiło ofertę na kwotę 600 000,00 zł przy 949 800,00 zł Audytel'a.

 

Narodowy Plan Wdrażania Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym został przyjęty przez Radę Ministrów w marcu 2007 r. Głównym celem projektu jest opracowanie wstępnego planowania radiowego systemu GSM-R dla linii objętych projektami realizowanymi w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Rezultaty tego planowania będą stanowiły element dokumentacji przetargowej na projekt i budowę systemu GSM-R.

 

Wdrożenie Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) ma na celu zapewnienie interoperacyjności sieci kolejowych w Unii Europejskiej oraz jest istotnym składnikiem europejskiej polityki likwidacji barier w transporcie. Na system ERTMS składają się: Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) oraz Globalny System Kolejowej Radiokomunikacji Ruchomej (GSM-R).


Poniżej mapa tras kolejowych objętych projektem wdrażania systemu GSM-R.

Mapa linii kolejowych obrazujących zakres wdrożenia systemu GSM-R w Polsce dla w ramach projektu POIiŚ 7.1-36

Wdrożenie systemu GSM-R ma na celu:

  • poprawę atrakcyjności polskiej sieci kolejowej,
  • uzyskanie standardów europejskich na liniach objętych transeuropejskimi korytarzami transportowymi przebiegających przez terytorium Polski,
  • zapewnienie interoperacyjności kolei i umożliwienie dostępu do polskiej infrastruktury kolejowej operatorom z innych krajów,
  • usprawnienie przemieszczania się ludzi i transportu towarów w kraju i poza jego granicami,
  • usprawnienie transportu tranzytowego pomiędzy krajami Unii i krajami sąsiednimi.

Na podstawie dokładnych danych terenowych i z wykorzystaniem zaawansowanego pakietu oprogramowania firmy ATDI planowanie radiowe jest w stanie z wysokim prawdopodobieństwem przewidzieć dokładny poziom sygnału wokół stacji bazowej. Urządzenia systemu GSM-R pracują w paśmie R-GSM 900 MHz w dwóch przedziałach częstotliwości o szerokości 4 MHz: 876–880 MHz (transmisja od terminala ruchomego w kierunku BTS — uplink) i 921–925 MHz (w kierunku od BTS do terminala ruchomego).


Źródło i fot: atdi.pl, przetarg: plk-sa.pl

 

O firmie ATDI Sp. z o.o. (www.atdi.pl)
ATDI logoATDI została założona w 1991 roku i przez te lata zdobyła olbrzymie doświadczenie w dziedzinie planowania radiowego w różnych dziedzinach niezbędnych do dostarczania globalnych rozwiązań związanych z analizami sieci radiowych i zarządzaniem widmem. Spółka ATDI świadczy również usługi projektowania bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych z użyciem swojego flagowego produktu ICS telecom, który wspiera wszystkie technologie radiowe.