Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dostawa Radiowego Systemu Testowego dla WAT

 

Wojskowa Akademia Techniczna rozpisała przetarg na dostawę Radiowego Systemu Testowego (ang. Transceiver Test System). Najprawdopodobniej chodzi o automatyczny system do testowania radiostacji wojskowych VHF i UHF. Wyszczególniony w specyfikacji zamówienia system ma pracować w zakresie 30–3000 MHz i posiadać 9 radiowych portów testowych.

 

jfw-radiowy-system-testowy 

Warto nadmienić, iż WAT ma na swoim koncie znaczące osiągnięcia w zakresie budowania szyfratora łączności radiowej. W połowie ubiegłego roku zaprezentowano kompleksowy prototyp gotowego Systemu Ochrony Kryptograficznej Łączności Radiowej Związku Taktycznego.

 

System zapewnia kompleksową ochronę informacji, przesyłanych radiostacjami KF i UKF. Dotyczy to eksploatowanych w Wojskach Lądowych radiostacji UKF Radmor PR4G/F@stnet, Radiostacji KF Harris Falcon II (RF 5800H) oraz CTM RKS8000/RKP8100, przy czym lista ta może zostać rozszerzona o radiostacje lotnicze i morskie firmy Rohde&Schwarz lub o całkiem nowe radiostacje (typu SDR) w przypadku wejścia na wyposażenie Sił Zbrojnych RP.

 

W skład systemu, który został opracowany wraz z firmą KENBIT, wchodzą Uniwersalne Moduły Kryptograficzne (umożliwiające szyfrowanie strumienia danych z prędkością do 1Gb/s), Indywidualne Interfejsy Radiowe UKF/KF, Stanowisko Organizacji Łączności Radiowej Związku Taktycznego (dla generowania danych dla radiostacji), Stanowisko Generacji i Dystrybucji Kluczy oraz Nośniki Kluczy Kryptograficznych. W 2013 roku planowane jest uruchomienie produkcji systemu. Być może Radiowy System Testowy, który jest przedmiotem przetargu jest częścią planu wdrożeniowego autorskiego rozwiązania kryptograficznego.

 

 

Termin składania ofert upływa 22 maja 2013 o godzinie 9:00. Zwycięzca w przetargu będzie miał 14 dni na dostawę od momentu podpisania umowy.

 

Źródło: wat.edu.pl