Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warszawska Straż Pożarna zamawia nowy wóz dowodzenia i łączności

 

Warszawska Straż Pożarna jest w trakcie przetargu na nowy wóz dowodzenia i łączności. Pojazd będzie wyposażony w systemy łączności radiowej zwykłej i satelitarnej, kamery i czujniki. Doskonałą widoczność zapewni system kamer, zainstalowanych na teleskopowych masztach rozkładanych pneumatycznie na wysokość około 10 metrów. Podobne mobilne centrum łączności jest używane w PSP w Łodzi od styczna 2013 roku. Pojazd z wyposażeniem kosztował 2,3 mln zł i był to pierwszy tego rodzaju wóz dla PSP w Polsce.

 

woz-dowodzenia-lacznosci-straz-pozarna

 

Pojazd stanowiący mobilne, samodzielne stanowisko dowodzenia będzie posiadał różne rodzaje łączności, m.in.: łączność trankingową (TETRA, EDACS), łączność konwencjonalną, system łączności telefonicznej, VoIP, DECT, ISDN oraz dostęp do Internetu (HSPA/LTE).

 

Nie zabraknie również systemu łączności satelitarnej, centrali telefonicznej, serwerów bazodanowych i aplikacyjnych, systemu wideokonferencji wraz z telewizorami wielkoformatowymi, dwóch stanowisk operatorsko-dyspozytorskich oraz niezależnego systemu zasilania, opartego o dwa generatory prądotwórcze. Radioprzemiennik zainstalowany w stojaku radiokomunikacyjnym musi pozwalać na pracę w trybie analogowym albo cyfrowym TDMA.

 

W kabinie kierowcy zainstalowany będzie radiotelefon działający w paśmie VHF 136–174 MHz dopuszczony do pracy w sieci PSP. W wnętrzu wozu ma być do dyspozycji strażaków 20 radiotelefonów przenośnych (10 konwencjonalnych i 10 EDACS), 3 radiotelefony przewoźne EDACS oraz 2 przewoźne TETRA.

 

Zestaw do łączności satelitarnej ma umożliwić dwukierunkowy, szerokopasmowy dostęp do Internetu. System antenowy pozwoli na automatyczne ustawienie anteny na żądanego satelitę. Moduł lokalizacji pojazdów AVL będzie wyposażony w graficzny, dotykowy terminal statusów zintegrowany z systemem SWD firmy Abakus, używany przez PSP na terenie woj. mazowieckiego.

 

Wadium w przetargu wynosi 30 000 złotych. Wymagany termin dostarczenia samochodu do 16 września 2013 roku. Potencjalny oferent musi wykazać się wcześniejszą realizacją dostawy samochodu dowodzenia i łączności za kwotę minimum 1 miliona złotych.

 

6 maja br. wpłynęły trzy oferty na realizację przedmiotu zamówienia. Niestety wszystkie przekraczają dostępny budżet ustalony przez Straż, a wynoszący 1,7 mln zł brutto.

 

Zestawienie ofert:

 

Oferta nr 1: Arkom Jarosław Satomski - cena 1 861 920 zł brutto

 

Oferta nr 2: Teldat - cena 5 242 506 zł brutto

 

Oferta nr 3: Konsorcjum DGT Sp. z o.o. i Wawrzaszek - ISS (Inżynieria Samochodów Specjalnych) - 2 695 690 zł brutto

 

Źródło: straz.pl Fot. Dawid Kasiński