Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

8 milionów na Zintegrowany System Ratownictwa w Gdańsku

 

Trzeba przyznać, że ostatnie dni przyniosły kilka bardzo ciekawych informacji przetargowych z Pomorza. Dzisiaj nastąpiło otwarcie w przetargu na dostawę zintegrowanego systemu łączności dla potrzeb Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, o którym pisaliśmy w tym artykule.

 

Komenda-Wojewodzka-Policji-w-Gdansku-z-herbem-logo-mini.jpg 

 

Firma DGT, czołowy polski producent zintegrowanych systemów dyspozytorskich, jako jedyna złożyła swoją ofertę w tym przetargu na kwotę 79 950 zł brutto. Budżet tego projektu wynosi 80 000 złotych brutto, więc można przyjąć, że DGT będzie zwycięzcą tego postępowania.

 

Jednakże oczy wszystkich specjalistów z branży skierowane były dzisiaj na Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. To właśnie tam o 11:00 nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na Zintegrowany System Ratownictwa (ZSR). Jest to duży i złożony projekt (m.in. 120 konsol dyspozytorskich, 185 terminali IP i 178 radiotelefonów bazowych DMR), który swoim zasięgiem obejmuje całe województwo pomorskie. O szczegółach czytaj w artykule: Duży przetarg na Zintegrowany System Ratownictwa dla KWP Gdańsk. Budżet, jaki Zamawiający przewidział na jego realizację to aż 8 221 130 zł brutto. Do walki o tak intratne zlecenie stanęło dwóch odwiecznych rywali w branży rozwiązań dyspozytorskich: DGT i Elvys.

 

Zestawienie ofert przedstawia się następująco:

  • DGT Sp. z o.o. - 8 118 123,00 zł brutto
  • Konsorcjum Elvys Sp. z o.o. i Simtel Sp. z o.o. - 7 066 128,00 zł brutto

 

Do przeprowadzenia aukcji elektronicznej, którą zapowiedział Zamawiający, wymagane są co najmniej trzy oferty niepodlegające odrzuceniu. Tak więc w tym przypadku o zwycięstwie zdecyduje analiza ofert. Jaki będzie wynik postępowania? O tym już niebawem na stronach naszego serwisu.

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl