Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rozbudowa systemu dyspozytorskiego w województwie pomorskim

 

Pomorski Urząd Wojewódzki opublikował przetarg pt.: "Dostawa wraz z montażem i konfiguracją zintegrowanego system łączności dla potrzeb Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku".

 

 konsola-dyspozytorska-dgt-mcs-ip-5810-10

 

W przetargu chodzi o przyłączenie powiatu malborskiego i nowodworskiego do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Państwowego Ratownictwa Medycznego (WCPR PRM). Stąd też konieczność wdrożenia łączności dyspozytorskiej na terenie dwóch wspomnianych powiatów. Podyktowane to jest koniecznością zarządzania łącznością z tego obszaru przez WCPR i dyspozytornie medyczną w Gdańsku, dzięki czemu możliwa będzie integracja wszystkich środków łączności z poziomu terminala dyspozytorskiego w Gdańsku. 

 

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część dotyczy konfiguracji aktualnego wyposażenia, druga to dostawa nowych elementów systemu.

 

W pierwszej części zadaniem Wykonawcy będzie rozbudowanie istniejącego serwera komunikacyjnego WCPR Gdańsk oraz systemu rejestracji korespondencji NetCRR2 o odpowiednie licencje do obsługi łączności radiowej i telefonicznej. Ponadto należy zainstalować radiotelefony Icom IF-F5062D, które są w posiadaniu Zamawiającego.

 

Druga cześć to dostawa i integracja nowych elementów systemu, którymi są:

  • 4 sterowniki radiowe (wraz z instalacją radiową), które zostaną zainstalowane w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim (po 2 na lokalizację),
  • 2 telefony IP do komunikacji telefonicznej z Komendami Powiatowymi PSP,
  • 2 szafy telekomunikacyjne 19",
  • 4 systemy ochrony przepięciowej systemu radiowego,
  • Oprogramowanie i licencje.

 

Część radiowa systemu zrealizowana będzie w oparciu o zainstalowany w WCPR Gdańsk Serwer Radiowy, który zostanie rozbudowany o licencje, pozwalające na obsługę czterech sterowników radiowych. 

 

W WCPR Gdańsk pracują już konsole dyspozytorskie firmy DGT typu MCS-IP 5810-10 (na zdjęciu powyżej) z zainstalowaną aplikacją umożliwiającą obsługę środków łączności radiowej, telefonicznej oraz odsłuch korespondencji.

 

 

Zamawiający wymaga wpłacenia wadium w kwocie 1950 zł. Oferty należy składać do 11.03.2013, do godziny 10:00.

 

Źródło: gdansk.uw.gov.pl Fot. dgt.pl