Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MPK Wrocław wdroży system zarządzania flotą w oparciu o TETRĘ

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu w poniedziałek (11 lutego br.) otrzymało dwie oferty w przetargu na "Dostawę, montaż i wdrożenie systemu zarządzania flotą pojazdów i zapleczem technicznym". Projekt współfinansowany jest z Funduszy Europejskich, a budżet jakim dysponuje Zamawiający to ponad 5 mln złotych brutto.

 

System Zarządzania flotą pojazdów (fot. DAF)

 

Oprócz rozbudowanej aplikacji analityczno-raportowej i hurtowni danych jednym z podzadań w tym projekcie jest dostawa systemu dyspozytorskiego dla łączności TETRA, która funkcjonuje w MPK Wrocław. Warto przypomnieć, że wrocławski system TETRA powstał już w 2003 roku i oprócz samego MPK korzysta z niego również Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz władze miasta. Wdrożony we Wrocławiu system był wówczas najnowocześniejszym i pierwszym w Polsce cywilnym systemem trankingowym zbudowanym zgodnie ze standardem TETRA w ramach którego pracowało wiele różnych podmiotów.

 

W połowie 2012 roku system TETRA został poddany modernizacji. Wymieniono całą infrastrukturę systemu Elettra, firmy Marconi (obecnie Selex ES) na Rohill TetraNode. W przetargu o którym mowa, cała komunikacja głosowa oraz transmisja danych odbywać się będzie właśnie przez system TETRA.

 

Do Zamawiającego wpłynęły dwie następujące oferty:

  • Wasko S.A. z ofertą na kwotę 5 007 084 zł brutto
  • Konsorcjum: COMARCH Polska S.A., Aksel Sp. z o.o. i Solid Solutions Sp. z o.o. z ofertą na kwotę 4 770 022,90 zł bruto

Dostępny budżet to 5 069 741,39 zł brutto, więc obaj oferenci trafnie skalkulowali oferty i nie przekroczyli puli dostępnych środków. Kryterium oceny ofert w 100% stanowi cena. Przed przystąpieniem do przetargu należało wnieść wadium w kwocie 100 000 zł.

 

Termin wykonania systemu to 9 września 2013 roku.

 

Źródło: MPK Wrocław, Fot: DAF