Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja kupi ponad 15 tysięcy kart SIM do transmisji danych


Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup usług transmisji danych GPRS/EDGE/HSDPA do użytkowanych przez nią terminali mobilnych, które służą do zapewnienia dostępu do systemów informatycznych Policji.

 

Dzięki terminalom mobilnym policjanci są w stanie szybko dokonywać sprawdzeń w takich bazach jak PESEL, KSIP (Krajowy System Informacyjny Policji), CEP/CEK (Centralna Ewidencja Pojazdów/Kierowców) i wielu innych.

  Mobilne terminale noszone policji Motorola Symbol i Intermec CN3

 

Operator, który zwycięży w przetargu dostarczy pakiet 28 TB danych do miesięcznego zużycia na wszystkie terminale. Zamówienie obejmuje również dostawę stosownej liczby kart SIM - dokładnie 15 556 sztuk w trzech transzach realizowanych do 40 dni od daty zawarcia umowy. Wykonawca utworzy na potrzeby Policji specjalny punkt dostępowy APN, który połączy stacjonarnym łączem o przepustowości minimum 20 Mb/s z siecią Policji.

 

Wykonawca musi zapewnić stałą dostępność usług na terenie Polski zgodnie z cyfrową mapą zasięgu, którą zobowiązany jest dostarczyć. Mapa musi uwzględniać podział administracyjny kraju na województwa, powiaty i gminy wraz z oznaczeniem miejscowości. Mapa musi także uwzględniać brak zasięgu usługi na danym obszarze - dopuszcza się niepełne pokrycie kraju, z warunkiem, że zasięg usług GPRS nie może być mniejszy niż 90% powierzchni kraju.

 

Usługi będą świadczone przez dwa lata od podpisania kontraktu. Budżet przygotowany przez policję na ten projekt, szacowany na podstawie wadium (wynosi 180 tys. zł) przekracza 5 mln zł.

Przetarg ma charakter otwarty. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 21 marca br. Cena będzie 100-proc. kryterium wyboru oferty.

 

Źródło: RPkom, policja.pl