Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Będzie TETRA w ramach Inteligentnego Systemu Transportu w Poznaniu

 

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu od dłuższego czasu prowadzi przetarg pt.: "Realizację Projektu Systemu ITS (Inteligentny System Transportu) Poznań". Przetarg ogłoszono w lutym zeszłego roku a do jego realizacji zostało zakwalifikowanych 11 firm i konsorcjów. Do walki stanęły m.in. firmy: Siemens, Thales, Sprint, Asseco, Qumak-Sekom, UTI i inne.

 

poznan-inteligentny-system-transportowy.jpg 

 

Koszt wprowadzenia systemu tylko w południowo-zachodniej części Poznania to około 100 milionów złotych. Jest więc o co walczyć. ZDM dostał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 84 milionów złotych. Dodatkowe 16 milionów wyłoży miasto. Docelowo system ma działać na terenie całego Poznania. Nikt niestety nie wie kiedy, gdyż koszty wprowadzenia są ogromne.

 

Czym jest Inteligentny System Zarządzania Ruchem? System ITS na podstawie analizy ruchu będzie przeciwdziałać powstawaniu korków. Sam będzie przewidywał sytuację, by maksymalnie rozładować ruch. Na przystankach pojawią się specjalne tablice sygnalizacyjne z informacją za ile minut podjedzie autobus lub tramwaj.

 

W ramach projektu przewiduje się m.in.:

  • Rozbudowę miejskiej infrastruktury telekomunikacyjnej, w szczególności światłowodowej sieci teletransmisyjnej, sieci szkieletowej MPLS oraz zaprojektowanie i wykonanie światłowodowej sieci dostępowej Ethernet,
  • Zaprojektowanie i wdrożenie otwartej platformy informatycznej, integrującej wszelkie moduły systemu ITS,
  • Opracowanie modelu ruchu w sieci komunikacyjnej oraz systemu zarządzania ruchem,
  • Realizację systemu tablic informacyjnych na przystankach,
  • Wdrożenie systemu zarządzania flotą transportu publicznego (umożliwiającego kontrolę punktualności przejazdów, prezentację online położenia na mapie cyfrowej).

 

Dowiedzieliśmy się, że jednym z elementów składowych będzie niezależny system TETRA, który umożliwi komunikację głosową z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskiej oraz wąskopasmową transmisje pakietową, przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych (SDS) i wiadomości statusowych, czy pozycjonowanie terminali. Zostanie zamontowanych 560 radiotelefonów przewoźnych.

 

Źródło: zdm.poznan.pl opracowanie: RadioTech.pl