Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Duży przetarg na Zintegrowany System Ratownictwa dla KWP Gdańsk

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłosiła w grudniu bardzo duży i złożony przetarg na Zintegrowany System Ratownictwa (ZSR), który zintegruje w obrębie jednej platformy komutacyjnej funkcje obecnie eksploatowanych systemów oraz doda nowe funkcje. System swoim zasięgiem obejmie całe województwo pomorskie i w każdej lokalizacji zostanie zainstalowana uniwersalna Dyspozytorska Brama Komunikacyjna IP za pośrednictwem sieci OST 112, POLWAN i sieci LAN.

 

 Komenda-Wojewodzka-Policji-w-Gdansku-logo.jpg

Przedmiotem postępowania jest wybudowanie nowej platformy telekomunikacyjnej integrującej istniejące systemy łączności radiowej takie jak radiowy system DMR Capacity PLUS, z konwencjonalnymi systemami telekomunikacyjnymi telefonii stacjonarnej aktualnie użytkowanymi przez Pomorską Policję.

 

Ponadto system ten będzie integrował aktualnie wdrażany nowy system telefonii IP będącej jednym z elementów systemu telekomunikacyjnego OST 112. System zapewni również możliwość integracji środków łączności z systemami IT, a zwłaszcza z komputerowym systemem wspomagania pracy dyspozytorów SWD oraz z tworzonym systemem CPR w województwie pomorskim.

 

W skrócie system zbudowany będzie z:
- Dyspozytorskich Bram Komunikacyjnych IP (21 sztuk),
- dyspozytorskich konsol operatorskich (120 sztuk),
- terminali IP (185 sztuk),
- centralnego systemu zarządzania i konfiguracji oraz wizualizacji wielkoformatowej,
- centralnego systemu archiwizacji,
- radiotelefonów bazowych DMR (178 sztuk).

 

W podsystemie będą wykorzystane istniejące zasoby radiokomunikacyjne w tym systemy Capacity Plus oraz DMR. W skład obecnych zasobów radiokomunikacyjnych wchodzą systemy RADMOR, MOTOROLA, VERTEX. Zamawiający zakłada wymianę istniejących analogowych radiostacji bazowych na radiostacje bazowe cyfrowe, które do czasu wymiany radiotelefonów przewoźnych i noszonych na cyfrowe będą pracować w trybie analogowym.

 

Wymagane wadium w postępowaniu to 50 000 zł. Termin składania ofert mija 28 stycznia 2013 roku. Zamawiający przewidział przeprowadzenie aukcji elektronicznej w przetargu co przy tej skali przedsięwzięcia i złożoności jest dość dziwne.

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl