Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PAŻP kontynuuje dzierżawę radiotelefonów EDACS od Okęcia

 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie dzierżawić od Okęcia radiotelefony EDACS wraz z akcesoriami. System EDACS jest własnością Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze i wykorzystywany głównie przez służby operacyjne, techniczno-eksploatacyjne i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Portu Lotniczego, w tym również przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.

 

lotnisko-chopina-warszawa.jpg

 

System trankingowy EDACS umożliwia cyfrową transmisję danych oraz cyfrową lub analogową transmisję sygnałów mowy w kanale radiowym. Został zaprojektowany dla specyficznych zastosowań, w których szczególnie ważna jest m.in.: niezawodność działania systemu podczas pracy w niesprzyjających warunkach, w tym także w czasie klęsk żywiołowych lub w warunkach nie w pełni sprawnej infrastruktury, zapewnienie łączności na rozległym obszarze, hierarchiczna struktura łączności dająca się dopasować do struktury przedsiębiorstwa czy poufność przekazywanych rozmów.

 

Urządzenia są użytkowane m.in. przez Dział Kontroli Lotniska Warszawa (TWR Warszawa, AKO, AKZ, AIT) przez pracowników PAŻP będących w Sztabie Kryzysowym.  Ponadto korzystają z nich Służby Techniczne PAŻP, zajmujące się się obsługą urządzeń nawigacyjnych (ILS, VOR, DME, DVOR, METEO), których praca w większości zaspokaja potrzeby Portu Lotniczego Warszawa.

 

W ogłoszonym przez PAŻP przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, gdyż jak wiadomo nie ma alternatywy dla świadczenia łączności radiowej przez inny podmiot działający na terenie Lotniska im. F. Chopina w Warszawie jak tylko PPPL.

 

Warto dodać że Okęcie od wielu lat posiada rezerwację w UKE na częstotliwości TETRA.

 

Źródło: pansa.pl, własne Fot. Lotnisko Chopina