Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PAŻP zamawia radiotelefony VHF na pasmo lotnicze

 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej chce zamówić zapasowe radiotelefony do łączności w paśmie VHF w paśmie lotniczym (AIR Band) na potrzeby zarządzania ruchem lotniczym. Radiotelefony zostaną zainstalowane na wszystkich głównych lotniskach w Polsce i będą służyć do łączności z samolotami podchodzącymi do lądowania lub kołującymi na płycie lotniska. Są to radiostacje typu "last resort" czyli używane w ostateczności, kiedy podstawowe środki łączności zawiodą.

 

kontroler-ruchu-lotniczego-pazp.jpg

 

Komunikacja będzie odbywać się w paśmie VHF AIR Band 118 - 136 MHz.  Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz instalacja 11 radiostacji VHF w wersji stacjonarnej oraz taka sama ilość w wersji ręcznej. Wykonawca będzie musiał też zainstalować wybrany sprzęt oraz dostarczyć system zasilania i instalację antenową.

 

Wspomniane radiostacje lotnicze zostaną zainstalowane na kluczowych polskich lotniskach: Kraków Balice, Gdańsk, Szczecin - Goleniów, Poznań-Ławica, Zielona Góra-Babimost, Wrocław, Katowice-Pyrzowice, Bydgoszcz oraz w siedzibie głównej Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie.

 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest odpowiedzialna za kierowanie ruchem lotniczym w Polsce, a przed wszystkim za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jest to jedyna firma w Polsce zatrudniająca kontrolerów ruchu lotniczego, których w naszym kraju mamy jedynie około 600. Jak wykazują badania, jest to jedna z najbardziej stresujących profesji na świecie. Na czym polega największa trudność? Kontroler musi nieustannie przewidywać, jak będzie się rozwijać sytuacja w przestrzeni powietrznej i wydawać pilotom takie komendy, aby zapewnić sprawny i co najważniejsze - bezpieczny lot każdemu statkowi powietrznemu. Poza tym, co nie mniej ważne, powinien szybko i prawidłowo zareagować na każde niespodziewane zdarzenie, jakie może mieć miejsce w nadzorowanej przez niego przestrzeni powietrznej. A tam stan rzeczy potrafi się zmieniać błyskawicznie.

 

Źródło i fot: bip.pansa.pl

 

Podobne artykuły:

Nowy system łączności analogowej MPT1327 na lotnisku Okęcie