Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konsorcjum ITTI/Tele-Com wykonało studium cyfryzacji łączności radiowej na Śląsku

 

Poznańskie spółki ITTI oraz Tele-Com opracowały "Studium wykonalności cyfryzacji systemu łączności radiowej wojewody śląskiego". Przetarg w tej sprawie został ogłoszony we wrześniu br.  Konsorcjum ITTI/Tele-Com złożyło najkorzystniejszą ofertę na przygotowanie opracowania.

  itti-logo.jpg

 

Zamówione studium ma umożliwić przygotowanie i przeprowadzenie przetargu na wymianę aktualnie wykorzystywanego analogowego systemu łączności radiowej. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie procesu przetargowego na wdrożenie cyfrowego systemu łączności radiowej z wielodostępem czasowym TDMA na terenie województwa śląskiego.

 

Zwraca uwagę profesjonalne podejście Wojewody Śląskiego i Centrum Zarządzania Kryzysowego do zagadnień łączności radiowej, w którym wdrożenie systemu cyfrowej komunikacji zostało poprzedzone wyborem technologii oraz analizą wykonalności przedsięwzięcia cyfryzacji systemu łączności radiowej. Wartość projektu to prawie 50 tys. zł brutto (48 954,00 zł).

 

Doradztwo teleinformatyczne dla użytkowników końcowych to jeden z głównych obszarów działania spółki ITTI. Firma pomaga jednostkom administracji publicznej oraz spółkom prywatnym w zakupie, wdrożeniu i optymalizacji systemów teleinformatycznych. Spółka ITTI ponadto realizuje szereg prac badawczo-rozwojowych w ramach programów krajowych, jak i finansowanych ze środków UE. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu i obecnie zatrudnia około 40 osób.

 

Prezesem ITTI jest profesor Witold Hołubowicz jeden z liczących się ekspertów cyfrowej radiokomunikacji w Polsce, autor wielu cenionych książek h z zakresu GSM, UMTS czy CDMA. Więcej o firmie na www.itti.com.pl

 

tele-com-poznan-logo.jpgZ kolei spółka Tele-Com to firma projektowa i wdrożeniowa zajmująca się projektowaniem, obsługą i wsparciem w zakresie sieci telewizji kablowych oraz sieci radiokomunikacyjnych zarówno stacjonarnych, jak i ruchomych. Jest twórcą 30 projektów propagacyjnych budowy radiowych sieci łączności dyspozytorskiej standardu MPT1327 dla sektora elektroenergetycznego, a także kilku projektów budowy sieci standardu TETRA. Realizuje także projekty budowy obiektów radiokomunikacyjnych— stacji bazowych 2G/3G, a także innych obiektów telekomunikacyjnych i systemów antenowych. Spółka Tele-Com posiada Laboratorium Pola Elektromagnetycznego akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. Firma zlokalizowana jest w Poznaniu.

Więcej na www.tele-com.poznan.pl

 

Źródło: RadioTech.pl

 

Czytaj wcześniejszy artykuł:  Studium cyfryzacji łączności radiowej dla Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego