Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WASKO buduje SWD w Toruniu

 

Firma WASKO S.A. buduje System Wspomagania Dowodzenia dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Toruniu. Kontrakt został pozyskany w ramach dwuczęściowego przetargu. Przedmiotem pierwszego pakietu zamówienia była dostawa, instalacja i wdrożenie SWD; drugi pakiet dotyczył dostarczenia sprzętu łączności radiowej.

 

Wartość budowy SWD to 545 013 zł brutto. Drugą część przetargu wygrała firma Radiokomunikacja Marian Kurdyn z Torunia oferując dostawę elementów składowych systemu MOTOTRBO za kwotę 46 125 zł brutto. Szczegóły opisaliśmy w artykule Toruńskie pogotowie buduje SWD i doposaża się w sprzęt łączności.

 

swd-ratownicy-medyczni.jpg

 

Pod koniec października firma WASKO podpisała umowę na dostawę, instalację i wdrożenie Systemu Wspomagania Dowodzenia do przyjmowania i obsługi zdarzeń wymagających udziału pogotowia ratunkowego na obszarze powiatu toruńskiego. Już za miesiąc w ramach systemu uruchomione zostaną nowe stanowiska dyspozytorów medycznych. Zespoły ratownictwa medycznego wyposażone zostaną w nowoczesne tablety medyczne i urządzenia GPS.

 

System swoim zasięgiem obejmie cały obszar działania WSPR w Toruniu a także szpitala powiatowego w Chełmży.

 

Dzięki wyposażeniu Stanowisk Dyspozytorskich w niezbędny sprzęt oraz Oprogramowanie SWD a zespoły ratunkowe w tablety wraz z oprogramowaniem  Elektronicznej Karty Zlecenia Wyjazdu, drukarki i modułu GPS system zapewni:

  • wsparcie dla Dyspozytorów w zakresie przyjmowania i rejestrację zgłoszeń skierowanych na numer alarmowy 999 obsługiwany przez WSPR Toruń;
  • wsparcie dla Dyspozytorów w obszarze zarządzania i koordynacji obsługi zdarzeń ratunkowych, z wykorzystaniem możliwości przekazywania zlecenia wyjazdów do zespołu droga elektroniczną na tablet;
  • monitorowanie na mapie numerycznej GIS modułu mapowego pozycji zespołu ratownictwa medycznego oraz lokalizacji osoby zgłaszającej i zdarzenia;
  • Dyspozytorowi bieżącą informację statusu obsługi zdarzenia na podstawie dokonywanych aktualizacji przez zespoły, przekazywanej drogą elektroniczną z ambulansu do stanowiska dyspozytorskiego;
  • wsparcie dla jednostki w realizacji rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

O firmie WASKO S.A. (wasko.pl)

Logo WASKO S.A.

 WASKO S.A. jest jedną z czołowych polskich firm teleinformatycznych. Spółka od 24 lat dostarcza swoje rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw głównie z sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego i bankowego, a także dla administracji publicznej i rządowej. WASKO wspólnie z DGT wdraża ogólnokrajowy zintegrowany system Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego (WCPR).

 

Źródło i fot: wasko.pl, pogotowie.torun.pl