Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Elvys doposaża PSP Kielce w system dyspozytorski

 

Firmy ELVYS oraz ITco realizują projekt w ramach programu "Poprawa łączności w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego za pomocą systemu lokalizacji pojazdów i transmisji danych."

 

Trzon systemu radiokomunikacyjnego będzie stanowić system Multikom 2 wyposażony w wiele kart interfejsowych m.in. do systemów TETRA, EDACS, MPT1327, DMR MOTOTRBO, sieci ISDN (2B+D) oraz GSM.

 

kielce-straz-pozarna-centrum-kryzysowe.jpg 

 

System dyspozytorski zintegruje w jednej platformie sprzętowej obecnie dostępne środki łączności telefonicznej i radiowej, a w przyszłości telefonię komórkową i inne środki łączności wykorzystywane przez służby ratownicze.

 

Konsorcjum zwycięskich firm dostarczy m.in. modułowy serwer komunikacyjny Multikom wraz z modułami dodatkowymi, dwie konsole dyspozytorskie, przemiennik DMR MOTOTRBO DR3000, 25 radiotelefonów stacjonarnych i 4 przenośne oraz system rejestracji korespondencji. Wykonawcy będą musieli rozbudować system na samochodzie dowodzenia i łączności KS PSP (SDŁ) będący "Mobilnym Centrum Zarządzania Systemem Lokalizacji Pojazdów".

 

W części informatycznej zamówienia dostarczony zostanie serwer, routery oraz 19 tabletów, które znacząco rozszerzą możliwości jakie daje system lokalizacji pojazdów. Dowódca na miejscu akcji ratowniczo-gaśniczej wykorzystując tablet wyposażony w modem 3G poprzez stronę internetową będzie miał dostęp do mapy lokalizacji pojazdów.

 

Trzeba przyznać, że zakres projektu jest bardzo szeroki a jego innowacyjność zasługuje na uznanie. Wartość realizowanego projektu to 748 620,36 zł brutto.

 

Źródło i fot: straz.kielce.pl

 

 

O firmie Elvys (www.elvys.sk/pl)

Elvys logo

Słowacka spółka Elvys od swojego powstania w roku 1991 zajmuje się wyłącznie rozwojem i produkcją profesjonalnych systemów radiowo-komunikacyjnych do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach komunikacyjnych dla stanowisk dyspozytorskich, łączeniu niejednorodnych sieci komunikacyjnych, budowaniu oddalonego dostępu do kanałów radiowych i ich integracji w jedną platformę jednorodną.