Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

IDAS dla ratownictwa medycznego w pomorskim

 

Firma SRS Polska wygrała interesujący przetarg na "Dostawę cyfrowego systemu łączności radiowej dla potrzeb zespołów ratownictwa medycznego na terenie województwa pomorskiego." Zamawiający dopuszczał zaoferowanie rozwiązań opartych o standardy DMR i dPMR.  W szranki stanęły dwa systemy pracujące w technologii dPMR: Icom IDAS i Kenwood NEXEDGE. 

 

Idas-logo-small.jpg

System oparty będzie o 5 przemienników cyfrowo-analogowych (pasmo VHF) połączonych siecią IP. Wymogiem przetargu była również możliwość rozbudowy go w przyszłości do minimum 36 lokalizacji, w ramach jednorodnej sieci radiowej. Całość będzie pracować w trybie trankingowym. Na początek firma SRS dostarczy 150 radiotelefonów (53 przewoźne, 53 przenośne i 44 bazowe). W ramach zamówienia zostaną dostarczone najnowsze radiotelefony ICOM IC-F3262D z wbudowanym odbiornikiem GPS, funkcją Man Down (jako opcja) i stopniem ochrony IP67.  Nowy system radiowy będzie również zintegrowany z konsolami dyspozytorskimi MCS firmy DGT.

 

IDAS (ang. Icom Digital Advanced System) to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Pracuje w kanale o szerokości 6,25kHz. Jednoczesna praca w trybie mieszanym tj. analogowo-cyfrowym ułatwia migrację ze starszych systemów analogowych. W Polsce system IDAS z powodzenie wykorzystywany jest przez Państwową Straż Pożarną w Łodzi a także na autostradzie A1.

 

W przetargu wpłynęły dwie oferty: Elektrit na kwotę 622 376,68 oraz SRS Polska 624 798,18 zł brutto. Oferta firmy Elektrit nie spełniła wymagań określonych w SIWZ (brak odbiornika GPS w radiotelefonie przenośnym Kenwood) i została odrzucona. Wymagany termin dostawy komponentów systemu to 15 grudnia 2012. Przetarg nie obejmuje instalacji i wdrożenia systemu.

 

Więcej o systemie IDAS na stronie idas.pl

 

Źródło: uw.gda.pl, własne.