Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cyfrowa łączność dla Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

 

26 października br. opublikowano ogłoszenie dotyczące dostawy, budowy i wdrożenia cyfrowego systemu łączności na potrzeby służb Tatrzańskiego Parku Narodowego. Leśnicy poszli w ślady TOPR i zażyczyli sobie bardzo podobnej sieci DMR, opartej również na dwóch i umieszczonych w tych samych lokalizacjach co urządzenia TOPR przemiennikach. Główna różnica polega na tym, że w opisanym przez nas latem przetargu ratowników górskich postawiono wymóg umożliwienia przyszłościowej rekonfiguracji systemu do pracy w trybie „simulcast” (współdzielenie przez kilka przemienników jednej pary częstotliwości we./wy.), zaś TPN zażyczył sobie od razu pracy w tym trybie. Jednym z podstawowych wymogów dotyczących nowego systemu leśników jest pełna kompatybilność i redundancja z cyfrową łącznością TOPR.

 

Polskie TATRY krajobraz (tpn.pl) 

Studiując opis przedmiotu zamówienia dowiadujemy się, że: […] Cyfryzacja systemu łączności Parku ma zapewnić wymianę obecnie posiadanych, mocno wyeksploatowanych urządzeń sprawiających problemy użytkowe i serwisowe oraz umożliwić korzystanie z funkcjonalności takich jak wywołania grupowe, indywidualne, transmisja danych, szyfrowanie korespondencji, zastosowanie oprogramowania dyspozytorskiego oraz innych funkcji zaawansowanych takich jak lokalizacja GPS […]

 

Działające w trybie „simulcast” i linkowane poprzez sieć IP dwie stacje przemiennikowe będą zlokalizowane na Butorowym Wierchu i Głodówce. Zamawiający wymaga dodatkowo zaimplementowania systemu odbioru zbiorczego przestrzennego w konfiguracji 1 Rx+1 Rx/Tx.

 

Główna stacja bazowa oraz serwer komunikacyjny zostaną zainstalowane w siedzibie TPN w Kuźnicach, zaś dodatkowe stacje bazowe znajdą się w 10 miejscach leżących na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego, m.in. w Dolinie Chochołowskiej i na Hali Gąsienicowej.

 

W skład kompletnego zamówienia wchodzą:

- 2 szt. stacji retransmisyjnych,

- 80 szt. radiotelefonów nasobnych, wraz z dodatkowymi bateriami,

- 40 szt. mikrofonogłośników do radiotelefonu nasobnego,

-14 radiotelefonów bazowych,

-7 radiotelefonów przewoźnych,

-1 szt. aplikacji dyspozytorskiej,

-2 szt. radioserwerów,

-1 szt. serwera konfiguracji,

-2 instalacje antenowe do odbioru zbiorczego,

-uruchomienie i konfiguracja systemu oraz szkolenie użytkowników.

 

Oferty należało składać do wczoraj tj do dnia 5 listopada b.r. na adres zamawiającego. Wpłynęła jedna oferta firmy Aksel Sp. z o.o. o wartości 486 427,29 zł netto i mieści się w założonym przez Zamawiającego budżecie.

Termin wykonania zamówienia upływa 30 listopada 2012r.

 

 

Źródło: http://www.wrotamalopolski.pl, Fot: Galeria tpn.pl