Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachodniopomorski WOPR rozbudowuje łączność DMR MOTOTRBO

 

Już wkrótce ochotnicy z ratownictwa wodnego będą wykorzystywać system nowoczesnej łączności cyfrowej. Pod koniec października zostało opublikowane przez zachodniopomorski WOPR ogłoszenie dotyczące dostawy cyfrowych radiotelefonów przewoźnych (4 sztuki) oraz 3 przemienników, wraz z ukompletowaniem i przygotowaniem do pracy w sieci radiowej.

 

Motorówka WOPR

 

Z SIWZ dowiadujemy się, że chodzi o sprzęt łączności cyfrowej, spełniający normę ETSI TS 102 361, czyli pracujący w technologii DMR. Odbiornik GPS wbudowany w każdy radiotelefon powinien umożliwić współpracę z użytkowaną przez WOPR aplikacją lokalizacyjną "Radiolok". Dodatkowym wymaganiem jest możliwość łączenia się z akcesoriami poprzez wykorzystanie standardu „bluetooth”. Urządzenia mają być kompatybilne z użytkowanymi dotychczas przez ratowników radiotelefonami Motorola DP i DM3601.

 

Ze specyfikacji przedmiotu przetargu dowiadujemy się, że zachodniopomorski WOPR obecnie użytkuje przynajmniej jeden przemiennik DM3000, który zostanie spięty z trzema dokupionymi w jednolity system przy pomocy technologii IP Site Connect. W systemie łączności Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zastosowano rozszerzone maskowanie korespondencji (40-bitowy klucz) i także pod tym względem nowe urządzenia muszą być kompatybilne z dotychczas używanymi.

 

Zamówione przemienniki zostaną zamontowane w następujących lokalizacjach:

 

-Świnoujście, kopuła latarni morskiej, ul. Bunkrowa 1,

-Kamień Pomorski, budynek starostwa powiatowego, ul. Mieszka I 5b,

-Stargard Szczeciński, budynek starostwa powiatowego, ul. Skarbowa 1.

 

Kryterium wyboru oferty jest najniższa cena. Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania lub gotowych ofert upływa 7 listopada 2012. Dokumenty należy przesłać na adres: Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Gen. J . Sowińskiego 68, 70-236 Szczecin.

 

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do 15 listopada.

 

Źródło: http://www.wopr.szczecin.pl