Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kenwood NEXEDGE dla Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

 

 

Kilka dni temu został opublikowany przetarg dotyczący dostawy radiotelefonów pracujących w technologii NXDN (NexEdge) dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Zamówienie jest duże, więc firmy, które wezmą udział w postępowaniu przetargowym mają się o co bić. Medycy chcą zakupić 122 sztuki urządzeń przewoźnych oraz 37 sztuk radiotelefonów przenośnych, obydwa rodzaje z pasma VHF.

 

Przed przyszłym dostawcą postawiony został warunek wykonania w przeszłości przynajmniej dwóch dostaw radiotelefonów, o wartości nie mniejszej niż 100 tyś. zł. każda. Prawdopodobnie największym faworytem przetargu będzie autoryzowany dystrybutor Kenwood na Polskę, firma Elektrit lub któryś ze współpracujących z nią partnerów.

 

Panstwowe-Pogotowie-Medyczne-logo.jpg

 

Oto niektóre wymagania dotyczące zamówionych urządzeń:

 

-praca analogowa i cyfrowa, w tym drugim przypadku użycie wokodera AMBE+2

-możliwość wywołań indywidualnych w trybie cyfrowym, z identyfikacją abonenta,

-zestawianie wywołań grupowych w trybie cyfrowym,

-możliwość maskowania korespondencji w trybie cyfrowym,

-obsługa funkcji i połączeń trankingowych oraz pełna współpraca z radiotelefonami Kenwood NX-700 i NX-200 (NEXEDGE- przyp.red.), które są już w posiadaniu zamawiającego.

 

Przypomnijmy, że cyfryzacja łączności śląskiego pogotowia, to nie jedyny przypadek wdrażania nowych, radiowych technologii w tym województwie. W zeszłym miesiącu Śląski Urząd Wojewódzki ogłosił przetarg na wykonanie studium dotyczącego przejścia własnej analogowej komunikacji radiowej na technologię DMR. Warto zauważyć, że NXDN i DMR to zupełnie odmienne standardy, więc o kompatybilności systemów łączności obydwu podmiotów nie może być mowy. Po raz kolejny mści się brak odgórnych regulacji dotyczących ujednolicenia platform łączności radiowych dla służb państwowych.

 

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert upływa 5 października 2012r. Dokumenty należy przesłać na adres: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, Dział Zamówień Publicznych, ul. Powstańców 52, 40-024 Katowice, pokój 129.

 

Źródło: http://www.wpr.pl