Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja podpisała umowy na szyfrowną łączność DMR dla CBŚP

 

Policja udzieliła zamówienia na system szyfrowanej łączności radiowej DMR, w ramach projektu zatytułowanego "Wzmocnienie potencjału zwalczania przestępczości i terroryzmu przez Centralne Biuro Śledcze Policji - CBŚP". Realizacją wartego prawie 3,5 mln złotych netto zajęły się trzy firmy. Zestawienie ofert prezentowaliśmy w tym artykule.
 

 

Centralne-Biuro-Sledcze-Policji-CBSP

Zamówienie zostało podzielone na cztery zadania, w ramach których formacja dążyła do zakupu radiotelefonów oraz aktywnych ochronników słuchu, radiotelefonów DMR w zestawach kamuflowanych, radiotelefonów przewoźnych DMR w zestawach rozłącznych, walizkowych typu "Safe Case", zestawów kamuflowanych do radiotelefonów DMR Hytera X1P oraz przemiennika przewoźnego DMR w ukompletowaniu walizkowym.


Choć informacje o wybraniu najkorzystniejszych ofert w tym postępowaniu opublikowane zostały, zależnie od zadania, jeszcze w lipcu bądź sierpniu, to umowy ze wszystkimi wykonawcami podpisano 24 września br. A dopiero 29 listopada br. ogłoszeniu o ich zawarciu pojawiło się na platformie zakupowej policji.

 

Przetarg obejmował pozyskanie 340 sztuk radiotelefonów doręcznych DMR, w tym 132 zestawów aktywnych ochronników słuchu oraz przeprowadzenie odpowiedniego instruktażu dla funkcjonariuszy. W przypadku wykorzystania prawa opcji, ta liczba może zwiększyć się o maksymalnie 160 dodatkowych radiotelefonów oraz 60 zestawów aktywnej ochrony słuchu. W tym przypadku umowa trafiła do Perfect Paweł Mieszkowski, Barbara Tarnawska sp. j. z Warszawy, za 1 506 900 złotych netto. 

W drugim zadaniu, przetarg zakładał zakup 120 sztuk doręcznych radiotelefonów DMR w zestawach kamuflowanych. I w tym przypadku Policja zastrzegła sobie możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejnych 70 sztuk takich urządzeń do łączności szyfrowanej. Umowę podpisano z RTcom, a warta jest ona 938 980 złotych netto. 

 

W ramach zadania trzeciego planowane było pozyskanie radiotelefonów przewoźnych DMR w zestawie rozłącznym w liczbie 200 sztuk, ale także jednego radiotelefonu DMR w zestawie walizkowym typu "Safe Case" oraz jednego przemiennika przewoźnego DMR w ukompletowaniu walizkowym. Jeśli chodzi o prawo opcji, to ma istnieć możliwość dokupienia nawet 120 sztuk radiotelefonów przewoźnych DMR w zestawach rozłącznych, jak i po jednym radiotelefonie przewoźnym DMR w zestawie walizkowym typu "Safe Case" i przemiennika przewoźnego DMR również w ukompletowaniu walizkowym. Trzecią cześć realizuje Teltronik Sp. z o.o. za 904 730 zł netto.

 

Dopełnieniem całego przetargu jest zakup 55 sztuk zestawów kamuflowanych do radiotelefonów DMR Hytera X1P w ramach zamówienia podstawowego, który został zawarty w zadaniu czwartym. Może być on zwiększony o nawet do 30 sztuk kolejnych zestawów kamuflowanych. Tu ponownie umowa trafiła do RTcom s.c., za 190 825 zł netto.

 

W maju br pojawiły się informacje o podsłuchiwaniu policyjnej korespondencji. Wyciekły wtedy rozmowy m.in. z dnia wyborów do europarlamentu. Jak się okazało, komunikacja policyjna jest bowiem (w części) nieszyfrowana i pozbawiona ochrony kryptograficznej.

 

KGP (109/BŁiI/19/DG/FBW), infosecurity24.pl Zdjęcie: policja.pl