Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Studium cyfryzacji łączności radiowej dla Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

Pod koniec zeszłego tygodnia Śląski Urząd Wojewódzki ogłosił przetarg na „opracowanie studium wykonalności cyfryzacji systemu łączności radiowej wojewody śląskiego”. Przypomnijmy, że w sierpniu ci sami urzędnicy zamówili piętnaście analogowo-cyfrowych radiotelefonów ręcznych umożliwiających pracę w standardzie DMR. Jak się domyślamy zakup małej partii radiotelefonów miał być przymiarką do przejścia na nowoczesną łączność cyfrową i posłużył oswojeniu się użytkowników z nową technologią.

 

Z SIWZ do przetargu dowiadujemy się, że UW ma plan ucyfrowienia całej swej łączności w obrębie województwa. Zwraca uwagę profesjonalne podejście do zagadnień łączności radiowej, w którym wdrożenie systemu cyfrowej komunikacji ma być poprzedzone szczegółową analizą techniczną.

 

 

Zamówione studium ma zapewnić możliwość prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia zamówienia publicznego na wykonanie cyfryzacji aktualnie wykorzystywanego analogowego systemu łączności radiowej oraz późniejsze przeprowadzenie procesu cyfryzacji tego systemu oraz wdrożenie go do eksploatacji na terenie województwa śląskiego.

 

Opracowanie musi zawierać obliczenia zasięgów i propagacji fal radiowych dla aktualnie używanego analogowego systemu, jak i planowanej cyfrowej sieci radiowej. Dodatkowo w studium powinien być zawarty wykaz najlepszych pod względem technicznym i propagacyjnym lokalizacji dla urządzeń radiowych, wytypowanych z wykorzystaniem sporządzonych map zasięgów radiowych. Do projektowania map zasięgów wymagane jest użycie specjalistycznego oprogramowania z mapami DTM lub DEM, tym samym zabroniono wykorzystania darmowych przekrojów terenu udostępnianych np. przez Google.

 

Zamawiający narzucił rygorystyczne warunki przystąpienia do przetargu. Potencjalny wykonawca powinien wykazać, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert wykonał:

 

-przynajmniej dwa studia sieci radiowych obejmujących obszar co najmniej jednego województwa i składających się z minimum 10 stacji bazowych  ( w technologii analogowo-cyfrowej lub cyfrowej), z zakresu wykonalności i analiz technicznych,

-dwie oceny dla sieci radiowych, z zakresu wpływu stacji bazowych na środowisko,

-jedno wdrożenie sieci radiowej obejmującej teren przynajmniej jednego województwa i składającej się z minimum 10 stacji bazowych ( w technologii analogowo-cyfrowej lub cyfrowej).

 

Termin składania ofert upływa 8 października, a zwycięska firma będzie miała czas na realizację zamówienia do 14 grudnia 2012r.

 

Źródło: http://www.katowice.uw.gov.pl